Obróbka stali stali inox – dobre rozwiązania.

Wymagania naszych klientów szybko rosną, oczekują coraz fajniejszych produktów. Jakość produktów takich jak: podpory i kolumny z nierdzewki powinna być coraz lepsza.

Przyjrzyjmy się bliżej jednej z większych firm, ma ona wielce nowoczesne wyroby, które mogą zainteresować niejednego producenta. Służą one do obróbki tak zwanej nierdzewki. Najczęściej w w stali nierdzewnej opracowywane są elementy spawane lub jest wykonywana rysa wzdłużna. Do tego celu służą włókniny 3M EXL, EXL, które są w postaci takich materiałów jak: włóknina sprasowana xl-RD, włóknina sprasowana xl-uw.

Dzięki nim będziemy mogli otrzymać możliwość przygotowania pod poler, nadania rysy, dowolnych płytkich zarysowań. Włókniny sprasowane są bardzo łatwe w użyciu, np. włóknina XL-RD, jest włóknina przymocowana na podstawę z włókien szklanych, z wyglądu przypomina lamelkę. Z tym, że lamelka ma materiał nasypowy w postaci listków, natomiast koło XL-RD {ma zamiast materiału nasypowego| ma w miejsce lamelek ściernych właśnie włókninę 3M EXL.

Odrębnym podejściem są oczywiście włókniny 3M XL-UW, są to nieskomplikowane koła wykrojone z płata włókniny 3M EXL zawierające otwór 22mm, zakłada się je na szlifierkę stacjonarną, świetnie zdają egzamin kiedy zaistnieje potrzeba pracy z ręki, wówczas trzymamy detal w ręce i go obrabiamy. Takim oryginalnym przeznaczeniem jest obróbka biżuterii srebrnej.

Włóknina 3M EXL jest dostępna także w postaci 3M roloc, ma ona nazwę 3M XL-DR, trzeba zwrócić uwagę aby nie poplątać z włókniną XL-RD, jak widać, różni się tylko tym, przestawione są literki. O ile koła xl-rd występują w stałych wielkościach i tak włóknina XL-RD jest w rozmiarze 125, zaś włóknina XL-UW jest w rozmiarze 125 do 300mm, to włókniny na roloc są już w wymiarze 75mm.

Te 3 kategorii produktów nie są bezpośrednio wykonywane przez koncern 3M, produkuję je tzw konwertor, czyli firma, która na podstawie surowca nabywanego w dużej korporacji wyrabia swój produkt.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.