Opaski tekstylne RUD

Zdecydowana nowość na naszym rynku a zarazem bezpieczny produkt na zachodzie europy. opaski tekstylne SOFT SPIKE znakomitej niemieckiej firmy RUD. Trzeba uznać że jest to niesłychanie interesująca alternatywa dla standardowych łańcuchów stalowych a do tego w najwyższej próby i w przystępnej cenie.

Co proponują nam takie łańcuchy na koła. Stanowczo bezpieczeństwo w czasie jazdy na zaśnieżonej drodze oraz niesamowicie banalny i szybki montaż. To oczywiste cechy tego produktu. Komfort poruszania się w takich opaskach śniegowych pojazdem po zaśnieżonej drodze nie odbiega niczemu od jazdy na porządnych łańcuchach metalowych tymczasem zakładanie to prawdziwa bajka. Trwa on niespełna 2 min i nie czyni najmniejszego problemu. Zrobi to ot tak każdy.

Przy testowaniu takich łańcuchów dojrzałem natomiast wiele innych argumentów przekonujących na korzyść takich łańcuchów śniegowych. Jednym z nich jest możliwość jazdy po gołym asfalcie co jest nadzwyczaj praktyczne gdy na przykład musimy zjechać z zaśnieżonej drogi na stację benzynową gdzie droga jest odśnieżona. Standardowe łańcuchy na koła musimy rozmontować i na nowo zamontować przy wyjeździe a tekstylnych łańcuchów nie. Jest ogromne ułatwienie.

Innym argumentem jest przydatność takich łańcuchów w nagłych sytuacjach gdy na przykład wstajemy wcześnie rano po całonocnych opadach śniegu. Odjechanie wtedy z zaśnieżonego parkingu jest koszmarem, koła nie łapią przyczepności i kręcą się w miejscu. Wtedy błyskawicznie możemy takie opaski śniegowe włożyć na koła i bez stresu wyjechać z pułapki śniegowej.

Do istotnych cech tego produktu należą również: brak fragmentów metalowych, brak wibracji w trakcie jazdy autem, małe gabaryty oraz bezproblemowe użytkowanie i przechowywanie po sezonie zimowym.

Co tymczasem wyróżnia opaski opaski na koła RUD od innych to nie wątpliwie jakość wykonania, wzmocniona konstrukcja dzięki zastosowaniu najnowszych technologii produkcji oraz rewelacyjny system ferrofil®. System ten to wpleciona specjalna linka która w znaczący sposób poprawia przyczepność na głębokim śniegu a nawet lodzie. Łańcuchy te posiadają renomowany niemiecki atest TUV.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.