Endokrynolog Bielsko-Biała

Następnie u dzieci, hormony są podstawowym czynnikiem decydującym o przebiegu procesu dojrzewania.

Czynność tarczycy ma wpływ na: przemiana materii i apetyt stan skóry i włosów czynność serca postęp miażdżycy naczyń stan emocjonalny, zdolność percepcji i reakcji uczucie zimna bądź ciepła rozwój układu nerwowego w ciąży u noworodka Hormony decydują o stylu życia człowieka.

Nadzór nad nimi pełni gruczoł znajdujący się wewnątrz czaszki to jest przysadka mózgowa, która otrzymuje sygnały z mózgu. Czyli to co widzimy, czujemy o czym myślimy ma duży wpływ na naszą stabilność hormonalną.

Lekarz endokrynolog leczy zaburzeniami funkcjonowania narządów hormonalnych tj. substancji chemicznych wprowadzanych do krwiobiegu.

Począwszy już od jego poczęcia w trzecim etapie ciąży, hormony wpływają na na prawidłowy rozwój i różnicowanie dziecka.

Hormony u osoby dorosłej wpływają m.in. na: samopoczucie, poziom “energii” życiowej sprawność psychoruchową, częstość akcji serca utrzymanie masy mięśniowej, sprawność psychoruchową i wiele innych bardzo ważnych funkcji życiowych.

Narządy hormonalne to nie tylko zwykle kojarzona z nimi tarczyca. Tarczyca to mały w stanie zdrowym narząd podobny do motyla leżący w dolnej części szyi i w praktyce często bywa kojarzona z zaburzeniami endokrynologicznymi, pomniejszając rolę równie istotnych i bardzo ważnych dla stabilności hormonalnej pozostałych narządów. Do tych istotnych dla gospodarki hormonalnej a zupełnie pomijanych należą: nadnercza, jądra.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.