Koła Łańcuchowe

W przekładni spośród szykiem pierścieniowym kluczowe jest poprawnego ułożenie się pierścieni w gniazdach koła. Ma ono tym samym dosyć wielowątkową geometrię, w której załoga wnikają para rzędy ząbków chwytających ciąg tudzież dwie warianty gniazd, w których porządek się czesze. Koła łańcuchowe
jest również zaopatrzone w kabłąk ochronny szereg poprzednio zsuwaniem się spośród koła tudzież pomagający w jego regularnym koncypowaniu się.

Skrzynia biegów z ciągiem drabinkowym zezwala daleko opuszczać wady przekładni z szeregiem pierścieniowym. W wyższym stopniu trudna struktura łańcucha umożliwia na używanie w znacznym stopniu prostszych łańcuchowych, okroić hałaśliwość a wysoce wywyższyć dopuszczalną prędkość . Zawory niebieżącego modela schematycznie wykorzystywane są w silnikach bicyklów i skuterów.

Skrzynia biegów spośród ciągiem pierścieniowym istnieje okazjonalnie użytkowana, a to ze względu na jej wady, którymi są: nierównomierność funkcji a liczna hałaśliwość. Terenami przeznaczeń nierzeczonego modelu przekładni są dźwigniki zaś pozostałego z trudem objuczone, wolnobieżne mechanizmy.

W przekładniach łańcuchowych korzysta się dwaj rodzaje łańcuchów – pierścieniowy oraz drabinkowy. Ze powodu na doniosłego różnice w struktury tych łańcuchów także koła tych przekładni mają odrębnego konstrukcje.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.