Profesjonalna identyfikacja wizualna

Profesjonalny grafik internetowy musi znać co najmniej dwie aplikacje zajmujące się profesjonalną obróbką grafiki – nie istotne czy są to jpeg’i, czy inne pliki graficzne. Na dziś najbardziej popularnymi aplikacjami do grafiki są Adobe i Gimp.

Praca którą wykonuje grafik komputerowy przeważnie opiera się o korzystanie z pewnych ustalonych aplikacji. Obecnie w kraju w zasadzie każdy grafik komputerowy pracował lub pracuje na Photoshop’ie lub Corel – najpopularniejszych aplikacjach do grafiki.

Pomyślany wygląd wizualny to przecież z najważniejszych elementów identyfikacji wizualnej. Budując jej poszczególne elementy musimy o tym wiedzieć. Ważne jest więc logo projektowanie, czyli wybór centralnego znaku rozpoznawalnego.

Czynniki powodujące, iż identyfikacja wizualna danej strony www jest pełniejsza. To przede wszystkim logo, estetyka strony www oraz czcionki. Wydaje się, że to totalnie elementarne elementy, a pomimo to sporo osób cały czas o tym zapomina.

Elementarną rzeczą przy tworzeniu www (witryn internetowych) jest ich kolor, oraz działanie. Także super ważną rolę spełnia animacja w stronie – bywa ona istotnym wskaźnikiem tego, czy dana strona będzie popularna czy też nie.

Księga znaku to wzór zawierający ważne składowe składające się na identyfikację wizualną. Podstawowymi nośnikami pokazującymi grafikę marki są (pomimo tych wirtualnych) loga firmy, wizytówki, stopka mailowa i sporo innych.

Ludzie nader często rozmyślają nad tym, czym w rzeczywistości jest identyfikacja wizualna? Co w pełni się w niej znajduję? Otóż z angielskiego Corporate identity – CI bywa ważnym narzędziem dbającym wizerunek jakiejś działalności.

To czym muszą się charakteryzować loga danych firm jest oczywiście związane mocno z daną marką. Ważna jest zawsze graficzna kolorystyka i nawiązanie loga do charakteru działalności danej firmy.

Od kilkunastu lat projektowanie www stało się bardzo popularne. W Polsce jedna po drugiej utworzyły się nowe agencje reklamowe oferujące szereg usług związanych z utrzymaniem i tworzeniem www oraz aktualizowaniem ich.

Przez minione cztery lata w Polsce social media ogarnęły i pochłonęły wirtualną przestrzeń. Korzystanie z najnowszych i mobilnych urządzeń jest teraz ludzką codziennością. Do wczoraj – marzenia, dziś maksymalna rutyna i codzienność.

Tags:

Comments are closed.