Szkoła nauki jazdy Tarnowskie Góry

Ilość aut na trasach przyrasta z każdym rokiem pomimo kryzysu. Jest to bardzo widoczne w zatłoczonych miejscowościach naszej aglomeracji. Dużo w nich ciasnych uliczek, dziwnych zakazów i nielogicznych znaków.
Nawet zwiększająca się długość autostrad i dróg ekspresowych, zakazy poruszania się dla samochodów ciężarowych w miastach oraz strefy płatnego parkowania w centrach miast nie rozwiązują tego problemu. Dużo kierujących by uniknąć opłat za przejazd autostradą wybiera drogę przez centra i tak zapchanych miast. Nagminnie stoi się w zatorach drogowych lub jedzie żółwim tempem szczególnie w centrach miast. Na ten stan rzeczy składa się kilka czynników.
Trudna sytuacja gospodarcza, likwidacja fabryk, zwolnienia wymuszają na ludziach codzienne dojazdy do pracy średnio do 50 kilometrów. Strefa ekonomiczna zlokalizowana w okolicy Gliwic przyciąga pracowników z takich miejscowości jak Tarnowskie Góry, Bytom czy Zabrze. Komunikacja miejska raczej stawia na redukcje połączeń zarówno kolejowych jak i autobusowych. Rozkłady jazdy bardzo często nie są dostosowane do oczekiwań pasażerów. Linie autobusowe są zatłoczone, zimą jest w nich lodowato, a latem upał. Poszczególne linie nie są ze sobą wzajemnie skomunikowane, a pasażerowie oczekują nawet po pół godziny na przesiadkę. W tym samym czasie można by się było dostać z Tarnowskich Gór do Zabrza. PKP redukuje połączenia zasłaniając się modernizacją i brakiem taboru. Ta droga powoduje u ludzi chęć do własnych dojazdów do pracy mimo dużych utrzymania samochodu.
Coraz więcej kobiet, które zajmują się gospodarstwem domowym nie widzi życia bez samochodu. Codzienne wyprawy do supermarketu, dowóz pociech do szkoły czy przedszkola często położonego na drugim końcu miasta powodują konieczność autem. Salony sprzedaży samochodów oferuję obniżki i promocje. Lepiej sytuowani ludzie często kupują nowe samochody a te, którymi się poruszają zostawiają jako drugi samochód w rodzinie. Powyższe skutkuje tym że wraz ze wzrastającą przeciętną liczbą aut w gospodarstwach domowym ubywa miejsc parkingowych. Zaparkowanie samochodu wieczorem na jakimś większym osiedlu w Zabrzu czy Bytomiu jest trudne. Samochody stoją gdzie się da, nie tylko na przeznaczonych do tego parkingach, ale również na ulicy, trawie czy chodniku wielokrotnie ograniczając widoczność i zagrażając bezpieczeństwu.
Wiele przedsiębiorstw poszukując pracowników, jako jeden z warunków stawia posiadanie prawa jazdy. O dziwo nie tylko na stanowiskach, w których takie uprawnienia są oczywiste, ale również coraz częściej osoby zatrudnione w księgowości czy na linii produkcyjnej muszą posiadać prawo jazdy kategorii B. Żeby nie utknąć w korkach coraz więcej ludzi, głównie młodych decyduje się na zakup motocykla. Co prawda to pojazd sezonowy, ale dla niektórych posiadaczy kategorii A ułatwia poruszanie się po mieście. Często obserwuje się motocyklistów lawirujących pomiędzy samochodami, które utknęły w zatorze.
To miłe miasto i Nauka jazdy Tarnowskie Góry mieści się blisko miast Zabrze, Bytom, Radzionków, Piekary Śląskie. Zwłaszcza tam odbywa się wiele szkoleń na prawo jazdy. Szkoła nauki jazdy Jedynka mieści się właśnie w Tarnowskich Górach przy ulicy Zofii Nałkowskiej 1.
Taki stan rzeczy stymuluje rozwój szkół nauki jazdy. Popularnych „ELEK” nauki jazdy również jest coraz więcej na naszych drogach. Za kierownica „Elek” jadą nie tylko młodzi ludzie, ale również ludzie w wieku średnim a nawet osoby starsze, na których sytuacja życiowa wymusiła zdobycie uprawnień bądź zasilone w pełni konto punktowe zmusiło do ponownego podejścia do egzaminu. Przy ciągle nowelizowanych przepisów o ruchu drogowym i zmianach zasad egzaminu konieczne jest zaliczenie kilku jazd z doświadczonym szkoleniowcem.
Od czasu do czasu w gazetach pojawiają się wiadomości o zaostrzeniu reguł egzaminu. Ich celem jest poprawić przygotowanie kandydata na kierowcę do późniejszego poruszania się po drogach. Takie informacje powodują przyrost ilości kursantów w szkołach jazdy.
Wiele osób myśli ze pojazdy nauki jazdy to udręka na naszych drogach. Jeżdżą powoli, wykonują dziwne ruchy. Nie jest to prawdą. Jazda kursanta na drodze w dużej mierze zależy od instruktora. Jeżeli kandydat na kierowcę zaczyna wykonywać nieprawidłowe manewry lub powodować zagrożenie na drodze dobry instruktor powinien od razu skorygować kursanta by nie stwarzać zagrożenia na drodze.
Wyłącznie zdany egzamin nie gwarantuje nam, że jesteśmy dobrymi kierowcami. Potrzebna jest ostrożność i umiejętności. Niezaprzeczalnie liczy się też doświadczenie. Ostrożność przymiotem każdego z nas, to, czy z niej korzystamy, czy nie zależy od nas samych. kompetencje nabędziesz w szkole jazdy, wybór jest kluczowy dla dalszego przebiegu zdarzeń. A wprawa… Na to trzeba kilku tysięcy przejechanych kilometrów i tego nie da się zmienić.
Jeśli chodzi o egzamin to na teście ważne jest orientacja na sukces, spróbuj zapanować nad nerwami, nie dać się zjeść egzaminatorowi. Wasz stosunek do samochodu, egzaminatora i całego procesu egzaminacyjnego powinien być jak najbardziej zdystansowany. Liczy się luz.
Najpierw jest test wyboru. Potem plac manewrowy, Na szczęście od jakiegoś czasu, nie masz obowiązku już wykonywać wszystkich pozycji, pozostał tylko łuk i ruszanie z ręcznego. Teraz miasto: poruszanie się po mieście.
Żeby utrudnić życie zdającym wprowadzono przepisy dotyczące egzaminowania osób starających się o prawo jazdy:
1.Wypadek.
2.Omijanie samochodu, jadącego w tym samym kierunku, ale zatrzymał się aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu.
Zakończą z wynikiem negatywnym.
A ty kierowco zapamiętaj! W momencie gdy wyruszysz na ulicę w swoim wozie miej na uwadze to co było na kursie nauki jazdy. To że trzeba być uprzejmym wobec pieszych i to, że trzeba zwracać uwagę na niechronionych współuczestników ruchu. Będą nimi zarówno piesi jak i rowerzyści, nie zapominamy oczywiście o motorach i motorowerzystach. Oni wszyscy są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo utraty zdrowia w spotkaniu z rozpędzonym samochodem. Zwracajmy na nich uwagę.

Tags: , , , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.