Klimatyzacja w domu i w firmie

Amerykańska firma Whirlpool której nazwa znaczy wir jest jednym z największych producentów sprzętu gospodarstwa domowego na świecie. Whirlpool produkuje też klimatyzatory. Podobnie koreańska firma Samsung, którą z reguły kojarzymy z telewizorami i dobrej jakości elektroniką też produkuje klimatyzatory. Klimatyzator Samsung jest najczęściej używanym klimatyzatorem w całej Korei Południowej.

Japońska firma Mitsubishi jest głównie znana z produkcji samochodów. Część z nich trafia na rynek detaliczny, część jednak jest produkowane specjalnie do wyścigów samochodowych. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, iż Mitsubishi Electric to firma produkująca klimatyzację, zarówno do fabryk, jak i dla klientów indywidualnych. Mitsubishielectric tworzy też klimatyzację dla samochodów firmy Mitsubishi.

Klimatyzacja najczęściej jest wykorzystywana w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, gdzie niemal każdy mieszkaniec i każde biuro posiada własny klimatyzator. Wynika to nawet nie tyle z klimatu Ameryki Północnej, co bardziej z przyzwyczajenia Amerykanów do wygody i luksusu. Wykorzystywanie klimatyzatorów ma oczywiście swoje plusy. Podczas lata człowiek jest bardziej rześki i ma więcej energii do działania.

Klimatyzacje na świecie są produkowane przez kilka firm na świecie. Pośród nich warto zwrócić uwagę między innymi na klimatyzację daikin. Firma Daikin jest azjatycką firmą, jak sama nazwa wskazuje. Daikin specjalizuje się w urządzeniach przeznaczonych zarówno do pracy w domu, biura, jak i w rozwiązaniach przemysłowych. Jednym z systemów chłodzących tej firmy jest tak zwany agregat wody lodowej wykorzystujący chłodzenie za pomocą wody – jednego z najważniejszych żywiołów.

Południowokoreańska firma LG, jest przez nas głównie kojarzona z produkcji telewizorów w technologii 3D, jak i elektroniki, części do komputerów oraz odtwarzaczy Bluray. Klimatyzator Lg jest u nas w kraju jeszcze niezbyt znany, chociaż Lg stara się zwiększyć swoje wpływy na Polskim rynku w czym oczywiście ma pomóc klimatyzator lg.

Tags:

Comments are closed.