Koncepcja Manuela de la Torre

Koncepcja Manuel de la Torre uważa, że swing jest bardzo prostym ruchem i można nauczyć się go stosunkowo szybko, o ile przestrzega się określonych zasad. Koncepcja de la Torre jest też bardzo logiczna i spójna. Nie ma w niej miejsca na udziwnienia, nienaturalne ruchy. Wszystko podyktowane jest tylko prawami fizyki i geometrii oraz budową kijów golfowych. Oto kilka przykładów tej logiki.

Gra z bunkra
Każdy wie, że grając w golfa z bunkra należy „otworzyć” postawę tj. ustawić się nieco w lewo od celu (dla praworęcznych) oraz otworzyć łopatkę kija. Obie te rzeczy są bardzo powiązane ze sobą, gdyż otwierając łopatkę kija (lub postawę) musimy otworzyć postawę (lub łopatkę kija), aby piłka poleciała prosto To jest jasne i związane ze sobą.

Manuel de la Torre uważa, że uderzenie z bunkra nie różni się co do setupu i samej techniki od normalnego chipa/pitcha. Jedyna różnica polega na tym, że lico kija najpierw uderza w piasek, w związku z czym piłka powinna być nieco bardziej z przodu. Tak! Z przodu, a nie po środku, między nogami! Jest to bardzo ważne. Należy o tym pamiętać przy każdym chipowaniu, a wtedy efekty powinny być zadowalające, a golf będzie przyjemnością!

Postawa przy chippingu
Każdy niby wie, że chipując z okolic greenu, a szczególnie robiąc tzw. „chip and run” należy ustawić piłkę lekko z tyłu postawy tj. przy, a nawet za prawą stopą (dla praworęcznych). Pytanie brzmi: dlaczego? A dlaczego nie normalnie, po ludzku, tak jak zawsze od wieków w golfie – po środku? A dlatego, że to właśnie koncepcja Manuela de la Torre!

Koncepcja Manuela de la Torre uczy jak w miarę szybko i dobrze zacząć grać w golfa na wysokim poziomie stosując proste i naturalne prawa fizyki i geometrii. A jeżeli ktoś zaczyna ją stosować w młodym wieku, może dojść nawet do poziomu zawodowca golfowego. Zawodowca takiego jak Tiger Woods, Ernie Els czy inni tej klasy.

Tags:

Comments are closed.