Grille w naszym kraju.

Grille obecnie są bardzo łatwe do kupienia – jednorazowe grille, w formie aluminiowej tacki z węglami, podpałką i rusztem z drutu można kupić nawet w Biedronce czy na stacji biznesowej za 10 złotych. Taki grill nie pozwoli na przyrządzenie jakiejś wykwintnej potrawy, ani na zbyt długie grillowanie (paliwo bardzo szybko się kończy), ale na niespodziewaną imprezę będzie jak znalazł.

Dobry grill można bez problemu kupić poprzez internet. Wpisanie w wyszukiwarkę google hasła grill sklep pozwoli raczej bez problemu znaleźć wiele interesujących nas wyników. Warto także poczytać opinie o określonych modelach i markach grillów, aby nie natrafić na fuszerkę – często zbyt tanie produkty mogą okazać się bardzo niskiej jakości.

Firmą produkującą bezapelacyjnie najlepsze grille na świecie jest marka Weber. Grille Weber to jakość sama w sobie – każdy praktycznie grill ich produkcji jest świetnie przemyślaną konstrukcją, której ergonomia zadziwi niejednego amatora rusztu na świeżym powietrzu. Co prawda cena może być odrobinę odstraszająca dla grillowca przyzwyczajonego do supermarketowego towaru, jednak jakość wynagrodzi nawet największy wydatek.

Klasyczne grille węglowe są najpopularniejszym rodzajem grilla w Polsce. Mogą być zasilane w sumie kilkoma różnymi typami paliwa, jednak najpopularniejszy jest węgiel drzewny i jego pochodna – brykiet węgla drzewnego. Brykiet to nic innego, jak pył węglowy potraktowany klejem, spreparowany w odpowiednie kostki, łatwe do przechowywania i mniej brudzące niż normalne węgielki.

Jeśli grilla stawiamy w przydomowym ogródku, warto rozważyć grille gazowe. Z jednej strony wadą dla niektórych będzie pozbawienie grilla charakterystycznego aromatu, ale z drugiej brak dymu jest niewątpliwą zaletą. Także znika problem rozpalania grilla – wystarczy przekręcić gałkę przy grillu i już możemy wrzucać mięso na ruszt.

Tags:

Comments are closed.