Parapety z aluminium

Parapety zewnętrzne aluminiowe są wykonane z blach aluminiowych, zimno giętych, powlekanych i zabezpieczonych dodatkowo odpowiednią folią, chroniącą je przed rożnego rodzaju uszkodzeniami.

Parapety zewnętrzne aluminiowe, o ile są zamontowane prawidłowo, bardzo dobrze zabezpieczają elewację budynków, ponieważ odprowadzają wodę opadową i uniemożliwiają jej dostanie się do środka domu.

Parapety zewnętrzne aluminiowe są wykonane z tzw. tłoczonego aluminium, następnie podlegają anodowaniu lub lakierowaniu farbami proszkowymi, a na koniec utwardzane w wysokiej temperaturze.

Parapety zewnętrzne aluminiowe cechują się również znaczną odpornością na czynniki pogodowe oraz wszelkie środki chemiczne, co powoduje, że są bardzo dobrym wykończeniem okien, tak w tych w nowoczesnych, jak i starszych budynkach.

Warto rozważyć zamontowanie w swoim wnętrzu takiego elementu, jak parapety zewnętrzne aluminiowe, choć ze wspominanymi coraz częściej wygrywają parapety z kamienia, które charakteryzują się większą stabilnością.

Tags:

Comments are closed.