Śmieszne rzeczy w sieci

Dziś w sieci znajduje się ogromna część stron, oferujących rozrywkę w formie śmiesznych czy ciekawych fotek. Zwane z angielska imageboardami, wywodzą się od protoplasty całego rodu, portalu 4chan.org. Do dziś 4 chan wiedzie prym wśród internetowych miejsc, gromadząc kilkusetmilioniową rzeszę użytkowników i tworząc prawdziwe trendy humoru. W Polsce najpopuarlniejszymi imageboardami są kwejk, fanpik, demotywatory czy po-land.

Przyczyn powstawania stron typu imageboard jest wiele, ale główną są zarobki. Dobrze wypromowane i reprezentująca wysoki poziom witryna może zaliczać nawet setki tysięcy odsłon dziennie! Przy takiej ilości unikalnych użytkowników strona aż sama prosi się, aby zainstalować na niej reklamy google – korporacja wypłaca pieniądze za każde kliknięcie w reklamę. W połączeniu z pobieraniem informacji przez google na temat wpisywanych przez nas informacji w wyszukiwarce i mailach gmaila, nawet na kwejku możemy spotkać skierowane bezpośrednio do nas reklamy.

Na serwisach typu imageboard, śmieszne obrazki zawsze stanowią gro kolekcji. Struktura takich serwisów ułatwia bezproblemowe przesuwanie się między kolejnymi obrazkami, tzw. scrollowanie – na ogół starczy kręcić kółkiem myszki ażeby przewijać z góry na dół strony, cały czas chłonąc co rusz to nowe fotki. Występują również na stronach śmieszne filmiki, jednakże one wymagają już kliknięcia w celu odtworzenia – dlatego mają mniejsza popularność, internauci wolą chłonąć dużą ilość krótszych bodźców.

Prócz obrazków, które są w jakiś sposób rysowane lub tworzone od zera, istnieją całe portale przeznaczone na śmieszne zdjęcia. Takie foty często opatrzone są zabawnym komentarzem, punktującym sytuację trafną puentą. Śmieszne fotki często także są tak zwanymi “failami”, czyli ukazują nieudane momenty z czyjegoś życia – wypadki, kraksy, zazwyczaj spowodowane głupotą wykonawców.

Na portalach rozrywkowych często oprócz zabawnych fotografii umieszczane są także fotki dziewczyn, zazwyczaj w bieliźnie. Internetowa społeczność przeglądająca imageboardy składa się głównie z mężczyzn, tak więc pragnienie, aby pomiędzy salwami śmiechu pooglądać także piękne kobiece ciała jest jak najbardziej zrozumiałe.

Tags:

Comments are closed.