Informacje dla wystawców

Starostwo Powiatowe w Mońkach jako główny organizator zaprasza na XVIII Święto Ziemniaka – Jarmark Kresowy, które odbędzie się w niedzielę 2 września w centrum miasta, na głównej ulicy Moniek – Al. Niepodległości. Kilkudziesięciu wystawców z całej Polski, biesiada, Mistrzostwa Polski w jedzeniu babki ziemniaczanej, konkurs o „Złotą Bulwę” przeznaczony dla wystawców prezentujących produkty regionalne i lokalne, występ Andrzeja Rosiewicza i gwiazdy wieczoru zespołu BOYS – to tylko niektóre atrakcje imprezy.

W tegorocznej edycji Święta Ziemniak przewidziane są liczne konkursy i turniej w tym: 1. Mistrzostwa Polski w jedzeniu babki ziemniaczanej 2. Konkurs o „Złotą Bulwę” w kategoriach: – najładniejsze stoisko wystawiennicze, – najsmaczniejsza potrawa z ziemniaka, – najciekawsze rękodzieło. 3. Podsumowanie konkursu fotograficznego „Biebrza i Powiat Moniecki w obiektywie” 4. Turniej piłki nożnej oraz piłki siatkowej na boisku „orlik 2012”.

Wystąpi również Andrzej Beja-Zaborski znany aktor m. in. z roli w filmie „U Pana Boga za piecem” i „U Pana Boga w ogródku”, w którym zagrał komendanta policji w Królowym Moście. Na naszej scenie zaprezentują się także nasze lokalne zespoły oraz bawić się będziemy przy biesiadzie z zespołem CYMES. Dla najmłodszych zapewniamy bezpłatne zabawy z animatorami (malowanie twarzy, sprężynki) oraz inne atrakcje.

Program imprezy
12:00 – otwarcie stoisk wystawienniczych
12:30 – występ Zespołu Podlasiaczki
13:00 – występ zespołu Wrzosy
13.30 – występ zespołu Pogodna Jesień
14:00 – Teatr Kulinarny Krzysztofa Górskiego” – „Pieczonka po Moniecku”
15:00 – I biesiada z zespołem Cymes
15:45 – wręczenie nagród dla uczestników turniejów sportowych
16:00 – konkursy dla publiczności
16:30 – II biesiada z zespołem Cymes
17:10 – mistrzostwa polski w jedzeniu Babki Ziemniaczanej
17:30 – Teatr Kulinarny Krzysztofa Górskiego” – rozpoczęcie wydawania “Pieczonki po Moniecku”
17:40 – występ Andrzeja Beja-Zaborskiego
18:30 – występ Andrzeja Rosiewicza
20:10 – rozstrzygniecie konkursu fotograficznego „Biebrza i Powiat Moniecki w obiektywie” oraz o Złotą Bulwę
20:30 – występ Gwiazdy Wieczoru – BOYS
21:30 – zakończenie XVIII Święta Ziemniaka w Mońkach – Jarmarku Kresowego

Wszyscy, którzy przybędą na jarmark, będą też mogli spróbować “Pieczonki po Moniecku”. W specjalnym wielkim garnku zostanie przygotowanych kilka tysięcy porcji tej potrawy. Nad jej przygotowaniem będzie czuwał Teatr Kulinarny.Więcej informacji na stronie Święto Ziemniaka

Tags:

Comments are closed.