Wygrywaj kreatywnie z iqupi.pl

Sprawdzaj regularnie stronę iqupi.pl i sprawuj kontrolę nad wszystkimi wartościowymi nagrodami – z których część naprawdę może trafić w Twoje ręce! Zostaw swój email na stronie producenta raz dziennie; rejestracja nie kosztuje!

W 1769 roku ogarnięta chorobami i drażniona suszą ludność Europy dusiła się w poszukiwaniu produktu spożywczego, który byłby w stanie zaspokoić potrzeby ówczesnego świata. Zwycięzcą konkursu poszukiwawczego zorganizowanego przez Academie de Besancon wygrał Antoine Parmentier, który nauczył Francuzów jeść… ziemniaki; dotychczas uważane za truciznę.

Czy kiedykowliek zastanawiałeś się, w jakim stopniu konkursy zmieniły historię Świata? Większości z Was zapewne wydaje się, że konkursy są marketingowym wynalazkiem ostatniego pięćdziesięciolecia i pojawiły się wraz ze środkami masowego przekazu. Nic bardziej mylnego – zachęcam do zapoznania się z historią konkusów, które zmieniły Świat. W czasach wielkich odkryć geograficznych, żeglarzom niezmiernie trudno było określić położenie okrętów względem linii południków, choć sprawdzenie pozycji względem równoleżników było całkiem proste. W tej sytuacji Brytyjczycy, Duńczycy i Hiszpanie zorganizowali międzynarodowy konkurs naukowy dotyczący sposobów geolokalizacji na morzu. Nagrodę odebrał John Harris, niewyedukowany robotnik, którego zegar liczył różnicę między właściwym trwaniem dnia od świtu do zmierzchu a faktycznym dniem rejsu statku, dla którego dzień wydłużał się przemierzając drogę ze wschodu na zachód.

Konkursy kreatywne polegają na wykorzystanie umiejętności, bardziej niż są przeznaczone dla osób liczących na łut szczęścia. Pragnienie wygranej przekona jurorów dopiero wtedy, gdy uda Ci się stworzyć fascynującą i oryginalną kreację. Konkursy edukacyjne opisują możliwości rywalizacji dla młodzieży w wieku szkolnym. Konkursy mobile stanowią bazę ogłoszeń, gdzie wygrana przyjdzie dopiero po zarejstrowaniu się z wykorzystaniem telefonu komórkowego. W konkursach konsmenckich niekiedy zostaniesz poproszony o udzielenie odpowiedzi, rozwiązanie quizu lub udział w zręcznościowej grze online.

Nie jest wcale przesadą stwierdzenie, że konkursy umożliwiły także postęp cywilizacyjny w wielu przypadkach. Puszkowane jedzenie, margaryna Hipolita Murieza, lot z Nowego Jorku do Paryża Karola Lindbergha, traktor parowy, nanotechnologia, sztuczna inteligencja i prywatne pojazdy wysyłane w kosmos to tylko niektóre z pomysłów, które wyznaczyły nowe kierunki rozwoju. W ostatnim czasie nawet Bill Gates przyznał nagrody za konkurs na ekologiczne toalety. Czekamy na Ciebie na iqupi.pl!

Tags:

Comments are closed.