Czy Twoje dziecko lubi zabawki z drewna

Drewno jest surowcem odnawialnym znanym od lat, wytwarza się z niego dużo przedmiotów. Ceni się je za to że jest to substancja wypróbowany, trwały, ekologiczny. Drewnem dzieci bawiły się od zawsze. Pierwsze zabawki czy kołyski wytwarzane były z drewna, również samodzielnie. A przecież i dzieci na podwórkach wykorzystują kawałek drewna jako zabawkę uruchamiając wyobraźnię. Zapewne każdy z nas pamięta swój ulubiony patyk z którym biegał po dworze. Jakoż drewno towarzyszyło dziecku od zawsze warto pomyśleć wiec o zabawkach drewnianych.

Drewno jest ponadczasowe i unikalne projekty wykonanych z drewna domków, klocków, figurek, układanek wciąż radują i dostarczają wiele rozrywki dzieciom. Zabawki z drewna są rozsądnym wyborem w dzisiejszych czasach, w dobie komputerów i internetu, które negatywnie kształtują i wpływają na rozwój dziecka. Czas jaki dziecko spędza w rzeczywistym świecie jest bardzo ważny, dlatego zabawki z drewna najlepiej rozwijają wyobraźnię dziecka, pozwalają na naukę oraz poznanie otaczającego świata.

Mnóstwo przedszkoli i specjalistycznych przychodni w tym terapeutycznych wybiera właśnie drewno do swojej pracy z dziećmi. Zabawki drewniane są bardzo odporne na zniczczenie i najczęściej zdarza się, że właśnie te stają się zabawką wielopokoleniową. Pamiętać należy o najistotniejszym, a mianowicie naszej wspólnej zabawie z dzieckiem. To my mamy je zainteresować zabawą i uczynić ją pasjonującą odciągając tym samym od telewizora czy komputera.

Dzięki klockom potomek uczy się rozróżniania kształtów, wielkości i rozplanowywania przedmiotów w przestrzeni. Drewniane klocki mogą być naturalne lub pomalowane co wzbogaci naukę w rozpoznawanie kolorów, rozwiną u dziecka zdolności manualne. Dziecko układając drewniane puzzle tak szybko ich nie zniszczy.

Wybór odpowiedniej zabawki do wieku dziecka zagwarantuje świetną zabawę na każdym etapie jego rozwoju. Będzie nadawać kształt i rozwijać zmysły oraz zdolności dziecka.

Drewniane zabawki na całym świecie są coraz bardziej uznawane i częściejwybierane. Powrót do naturalnych i odnawialnych surowców w dobie globalnego trendu ekologicznego sprawia że i Ty stajesz się bardziej zielona. Świadomość ekologiczna jest też częstym powodem wyboru zabawek drewnianych.

Tags:

Comments are closed.