Koncepcja Manuela de la Torre

Koncepcja Manuel de la Torre uważa, że swing jest bardzo prostym ruchem i można nauczyć się go stosunkowo szybko, o ile przestrzega się określonych zasad. Koncepcja de la Torre jest też bardzo logiczna i spójna. Nie ma w niej miejsca na udziwnienia, nienaturalne ruchy. Wszystko podyktowane jest tylko prawami fizyki i geometrii oraz budową kijów golfowych. Oto kilka przykładów tej logiki.

Pozycja rąk grip
Większość Pro i książek o golfie mówi o tym, że prawidłowy chwyt to taki, w którym oba V utworzone pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym obu dłoni są skierowane na prawe ramię (dla praworęcznych) lub na lewe ramię dla leworęcznych. To między innymi gwarantuje poprawny chwyt kija. Jednakże Manuel de la Torre uważa inaczej. To nie wystarczy!

Koncepcja Manuela de la Torre uczy jak w miarę szybko i dobrze zacząć grać w golfa na wysokim poziomie stosując proste i naturalne prawa fizyki i geometrii. A jeżeli ktoś zaczyna ją stosować w młodym wieku, może dojść nawet do poziomu zawodowca. De la Torre uczył z powodzeniem wielu zawodników i zawodniczek z PGA i LPG Tour. Każdy z nich po kilku lekcjach był zaskoczony, że swing golfowy może być tak prosty. Gra każdego z nich była po nauce z Manuelem znacznie bardziej skuteczna, gdyż stawała się bardziej powtarzalna.

Postawa przy chippingu
Każdy niby wie, że chipując z okolic greenu, a szczególnie robiąc tzw. „chip and run” należy ustawić piłkę lekko z tyłu postawy tj. przy, a nawet za prawą stopą (dla praworęcznych). Pytanie brzmi: dlaczego? A dlaczego nie normalnie, po ludzku, tak jak zawsze od wieków w golfie – po środku? A dlatego, że to właśnie koncepcja Manuela de la Torre!

Manuel de la Torre uważa, że uderzenie z bunkra nie różni się co do setupu i samej techniki od normalnego chipa/pitcha. Jedyna różnica polega na tym, że lico kija najpierw uderza w piasek, w związku z czym piłka powinna być nieco bardziej z przodu. Tak! Z przodu, a nie po środku, między nogami! Jest to bardzo ważne. Należy o tym pamiętać przy każdym chipowaniu, a wtedy efekty powinny być zadowalające, a golf będzie przyjemnością!

Tags:

Comments are closed.