Gdzie jeszcze nie było turystów?

Aktualnie coraz modniejszą odmianą turystyki staje się wędkarstwo? Jak to możliwe? Wypoczynek to podstawowe skojarzenie na myśl o turystyce. Masy ludzi opalających się na przepełnionych plażach. Ale są i tacy, dla których prawdziwy relaks to łowienie ryb z kutra rybackiego. Nowa odmiana turystyki specjalistycznej, mająca ogromny potencjał rozwoju. Stanowi doskonałą przygodę, odskocznię od zgiełku miejskiego.

O ile sporo kutrów rybackich wykorzystuje się do wędkarstwa morskiego, tak promy służą szerszej grupie ludności. Są środkiem transportu dla turystów chcących przedostać się, krótszą drogą, na miejsce usytuowane daleko od lądu. Nie każdy z nas miał, zapewne, okazję wybrać się w rejs. Ta nazwa nie dotyczy tylko pływania po morzu w luksusowym statku z basenem lecz są to także zwykłe usługi transportowe np. ze Świnoujścia na Bornholm lub do Ystad.

Dziedziny sportu, do jakich ludzie przejawiają zainteresowania mogą mieć różne podłoże. Jedni uwielbiają biegać, inni wolą nurkować, a jeszcze inni preferują myślistwo. Do grupy pokrewnej do myślistwa zaliczymy wędkarstwo. Ludzie, którzy uprawiają ten sport lubią łowić wszystkie gatunki, a im cięższy okaz tym lepiej. Dla niektórych jednak, nie jest istotne, czy na wędkę łapią dorsze czy płotki.

Rybołówstwo to niezwykle stara gałąź gospodarki, która powstała z przymusu zaspokajania potrzeb ludności. Ludziom pokarm jest niezbędny, a w czasach obecnych nadmierny połów stał się dużym globalnym problemem. Dlatego niewielkie kutry rybackie zabierają turystów na łowienie wędkami pomagają zachować ryby (rybacy otrzymują za rejs stałą cenę, która zrównuje się z dochodem jakie uzyskaliby przy zwykłym masowym połowie).

Bez względu czy będziemy rozpatrywali wędkarstwo jako sport, czy jako hobby, to w obu przypadkach jest to jakiś sposób spędzania wolnego czasu oraz kształtowania własnej osobowości. Dla jednych ważny jest element rywalizacji dla innych liczy się wyłącznie poczucie odprężenia w czasie połowów. Kutry jako środek transportu dla wędkarzy, to świetny sposób na zarobienie wielu pieniędzy.

Tags:

Comments are closed.