Ponadczasowe piękno

Nawet jeżeli ktoś nie lubi poświęcać zbyt dużo czasu na makijaż bądź stylizacje włosów znajdziemy w jego łazience różne kosmetyki do twarzy,ciała itd. Czym się kierować w ich zakupie? Najlepiej przyswajane oraz nieszkodzące organizmowi są kosmetyki naturalne zawierające jedynie naturalne składniki. Biokometyki dla kobiet ostatnimi czasy znacząco zyskały na popularności.

W epoce rozwoju przemysłu chemicznego człowiek nie pamięta jakie dobrodziejstwa przynosi nam natura. Od krótkiego czasu dopiero obserwuje się rosnące zainteresowanie kosmetykami ekologicznymi, które składają się z naturalnych składników. Jednym z takich biokosmetyków jest olejek z drzewa manuka, który jest także naturalnym lekiem na wiele schorzeń min.grzybice czy zakażenia.

Pielęgnacja naszego ciała jest ważna ze względu na wygląd, samopoczucie ale przede wszystkim zdrowie. Nie zważamy często uwagi na substancje które mogą nam w kosmetykach więcej zaszkodzić niż uczynić dobrego. W drogeriach istnieją naturalne zamienniki znanych nam z reklam produktów które są bezpieczniejsze np. zamiast balsamu możemy kupić [lin]masło shea[/link]nawilżające, zmiękczające skórę.

Eko kosmetyki są to produkty, które od jakiegoś czasu ciszą się rosnącą grupą zwolenników. Czy warto je zakupywać? Za kosmetykami naturalnymi jest przede wszystkim to że nie szkodzą naszemu organizmowi często mają też właściwości lecznicze, są bardziej akceptowane np.przez alergików. Natomiast do wad można poddać że wolno działają i ich cena często jest o wiele droższa od “zwykłych” kosmetyków.

Mało kto wie jakie różnice są pomiędzy olejkami naturalnymi a olejkami zapachowymi. Olejki naturalne nie są możliwe wygenerowania wszystkich typowych nam zapachów np.wanilii, duża temperatura zabija ich właściwości, nie zostawiają w odróżnienia do zapachowych tłustych plam na żadnych materiałach, można je używać bezpośrednio na skórę i posiadają właściwości lecznicze.

Tags:

Comments are closed.