Czy na wesele zawsze zespół?

Szanowni Państwo! Zastanawiając się nad wyborem oprawy muzycznej wesela często zastanawiamy się co jest lepsze, czy Dj na wesele czy też może zespół muzyczny. Zespół mzyczny jest dobrym wyborem wtedy, gdy posiada szerokie instrumentarium – faktycznie gra. Należy dobrze wsłuchać się w prezentowane dema zespołów. Godnym polecenia jest zespół, który nie pracuje na zasadzie podkładu karaoke i nagranego tylko wcześniej wokalu. W innym wypadku lepszym rozwiązaniem są utwory w oryginalnym wydaniu, czyli organizacja oprawy muzycznej przez Dj’a.

W przypadku gdy wybierany jest Dj na wesele sprawa jest o tyle prosta, że mniej więcej wiadomo czego się możemy spodziewać od strony oprawy muzycznej, natomiast pozostaje jeszcze kwestia jakości prowadzenia wieczoru, konferansjerki i zabaw oczepinowych. Można wybrać także połączenie Dj’a z osobą odpwiedzialną za konferasjerkę, zabawy podczas uroczystości (wodzirej, wodzirejka). Obsługa konsolety nie stoi na przeszkodzie w organizacji ciekawych zabaw, integracji gości.

W przypadku, gdy zdecydujemy się na zespół weselny na żywo możemy być pewni, że prezentacja jakości śpiewanych piosenek na demo będzie miała również swoje odbicie w jakości prowadzenia wieczoru, w granych utworach podczas trwania uroczystości.
W naszym wyborze musimy mieć na uwadze to, iż ślub jest uroczystością podniosłą, ważną dla członków rodziny – tak więc każda usługa (restauracja, zespół, dj, fotograf) muszą być dopełnieniem wyrażającym poczucie smaku.

Dobry prezenter muzyczny bardzo często jest dużo lepszym wyborem niż zespół korzystający z karaoke – wówczas instrumenty klawiszowe i np. dołączona gitara i saksofon wcale nie są używane podczas uroczystości. Wiele czasu, pracy i umiejętności potrzebnych jest do stworzenia repertuaru w przypadku kapel rzeczywiście grających i śpiewających podczas wesela. Didżejka w połączeniu z kulturalnym, stosownym co do uroczystości prowadzeniem to świetna alternatywa w przypadku braku godnego uwagi zespołu.

Reasumując wybór oczywiście należy do Młodej Pary, ale warto zwrócić uwagę na fak, iż w przypadku, gdy nie udało nam się zarezerwować na swój dzień dobrego zespołu muzycznego, wybór duetu Dj i wodzirejka jest godnym polecenia. Poprawiny również rewelacyjnie sprawdzają się w wykonaniu połączenia Dj’a i wodzireja/wodzirejki. Muzyka w tle pozwala na rozmowę gościom – gdy już rodzina, znajomi nie mają tyle sił do tańca w dniu poprawin po szalonej zabawie w dniu wesela.

Tags:

Comments are closed.