Jak nie dać się przerobić w bambuko

Kolejnym zabezpieczeniem, oraz w celu klienta wymogiem, jest konieczność wykupienia polisy AC na kredytowany pojazd. Pół biedy, jeżeli pula da ci wolną rękę w wyborze firmy, w której ubezpieczysz auto. Może się zdarzyć – na szczęście natychmiast niezmiernie kredyty samochodowe z rzadka – że bank będzie uzależniał niższe oprocentowanie kredytu od momentu wykupienia polisy w zaprzyjaźnionej firmie ubezpieczeniowej. Upewnij się, jednakowoż może twój bank w zamian w środku okazyjne oprocentowanie kredytu nie będzie chciał narzucić ci polisy z wybranej firmy.

Zarówno w przypadku kredytowania nowych, podczas gdy oraz używanych pojazdów większa część banków stosuje tzw. procedurę uproszczoną. Nie musisz prezentować dokumentów potwierdzających wysokość dochodów, dosyć tego oświadczenie, że zarabiasz tak wiele oraz tyle, na kredyt samochodowy obecność natomiast wydajesz tyle natomiast tyle. To w dużej mierze przyspiesza przyznanie kredytu natomiast kupno wymarzonego auta, ale być może się zdarzyć, że bank w zamian zażąda od ciebie np. wyższego wkładu własnego (niektóre banki automatycznie podwyższają pod ręką uproszczonej procedurze współpraca nasz o 10 proc., zaś inne w ogóle nie przewidują jej dla kredytów o wkładzie własnym niżej 30 proc. wartości auta).

Bank automobilowy weź poniżej uwagę, przede wszystkim kupując nowe drynda w salonie. Banki związane spośród daną marką dzięki rozliczeniom finansowym na linii producent-importer-diler-bank nieraz oferują kredyty na lepszych warunkach niż rynkowe. Oferta typu kredyt 50:50 (czyli ruch zapłaty połowy ceny o kilkanaście miesięcy bez dodatkowych kosztów) to flagowy przykład takiej oferty. Ale przedtem się skusisz na taką ofertę, dowiedz się, bądź pula nie \”odbija\” sobie darmowego rocznego kredytu, żądając odkąd ciebie np. wykupienia jakiegoś ubezpieczenia.

Odpowiedź wydaje się oczywista: to zależy od chwili zawartości naszej kieszeni. Jeśli zamierzamy kupować automobil w dużej części bądź explicite zupełnie na kredyt samochodowy, to wiek auta ma duże istotność gwoli wysokości rat, które będziemy spłacać. W niektórych bankach oprocentowanie kredytów w celu starszych aut bywa nawet dubel razy wyższe niż dla tych bądź nowych (dwu-, trzyletnich). Nierzadko banki żądają od chwili kupujących wiekowe auta wyższego wkładu własnego – nawet do 50 proc. – natomiast dodatkowo stawiają bolesne limity co do okresu kredytowania. Może wskutek tego z większym natężeniem opłaci ci się kupować auto nowsze (a tym samym droższe), bowiem w ostatecznym rozrachunku będziesz a owszem płacił porównywalne ewentualnie nawet niższe raty, i w sąsiedztwie tym nie wydrenujesz domowego budżetu spośród oszczędności.

Auto wiekowe albo z zagranicy? Bank prawdopodobnie grymasić. Choć o zadłużenie na gablota jest raz po raz łatwiej, to niektóre banki mają kredyt samochodowy awersję do kredytowania aut starszych niż siedmio-, ośmioletnie. Zanim skorzystasz z porządnie wyglądającej na pierwszy projekcja oka oferty, i planujesz nabycie auta \”po przejściach\”, sprawdź, bądź wybrany pula nie stawia kredytowanym samochodom limitów wiekowych. Coraz rzadziej zdarza się, by banki grymasiły w przypadku aut sprowadzanych spośród zagranicy, ale stale warto się upewnić, czy kupując taki samochód, powinieneś przyrządzać się na jakieś dodatkowe formalności.

Tags:

Comments are closed.