Nagłośnienie sceniczne

Realizator świateł to osoba, do zadań której należy właściwe ustawienie oświetlenia i zestawienie efektów wizualnych z muzyką tak by powstała spójna całość.
Technika estradowa czy jak kto woli technika sceniczna to praca która wymaga odpowiedniego sprzętu, wiedzy i kompetencji pracowników jak również pracy zespołowej na wysokim poziomie.

Do zadań realizatora monitorów czyli odsłuchów należy zapewnienie komfortu dla występujących na scenie artystów. Chodzi w tym o to by każdy artysta w swoim głośniku słyszał takie instrumenty jakie chce słyszeć. Każda firma nagłośnieniowa dba by głośność i barwa poszczególnych instrumentów były dopasowane do oczekiwań artysty. Miksy dla różnych muzyków różnią się od siebie. Wynika to z ich upodobań i preferencji. To że wokalista chce słyszeć np. całość zespołu nie znaczy, że np. basista ma ochotę słuchać co wygrywa na klawiszach jego bandowy kolega.

Kierownik sceny dba o to by wszystko odbywało się zgodnie z harmonogramem. Jeśli takiej osoby nie ma zakres jej obowiązków przejmuje inna osoba wchodząca w skład ekipy firmy nagłaśniającej.technika estradowa
Technik sceny to osoba na barkach której spoczywa montaż i demontaż systemu nagłaśniającego. Do jego zadań należy konfiguracja mikrofonów, okablowanie instrumentów zgodnie z wymaganiami riderowymi oraz podłączenia wszelkiego rodzaju elementów nagłośnienia scenicznego

Technik sceny to osoba na barkach której spoczywa montaż i demontaż systemu nagłaśniającego. Do jego zadań należy ustawianie mikrofonów, okablowanie instrumentów zgodnie z wymaganiami riderowymi oraz wszelkiego rodzaju podłączenia na scenie. W razie sytuacji nieprzewidzianych, np. przewrócenie statywu, opadnięcie mikrofonu czy wypięcie kabla technik sceny powinien szybko zareagować.

nagłośnienie sceniczneZadaniem realizatora dźwięku jest konfiguracja całego sprzętu nagłaśniającego, sprawne przeprowadzanie prób, skorygowanie barwy poszczególnych instrumentów oraz ustawienie odpowiednich poziomów dźwięku tak by uzyskany dźwięk brzmiał selektywnie i miło dla ucha. Pożądane cechy osoby znajdującej się na takim stanowisku to nie tylko techniczna znajomość użytkowanego sprzętu ale również muzykalność i świadomość tego jak optymalnie wykorzystać nagłośnienie sceniczne.

Tags:

Comments are closed.