Usługi alpinistyczne

Kiedy powinienem odśnieżać swój dach łopatą? Inni ludzie którzy się zastanawiają nad tym muszą uświadomić sobie z ewentualnych zagrożeń wynikających z tego rodzaju operacji. Poza potencjalnych uszkodzeń pokryć dachowych i konstrukcji, dochodzą jeszcze czynniki zagrożenia życia. Jest wiele udokumentowanych przypadków osób którzy spadli z dachu.

Należy zawsze zapoznać się z projektowym maksymalnym obciążeniem dachu, aby nie dopuścić do jego przeciążenia. Należy pamiętać aby cyklicznie przeprowadzać odśnieżanie dachów wrocław i nie dopuszczać do zbytnych obciążeń konstrukcji. W przypadku wątpliwości zawsze lepiej skontaktować się z odpowiednią firmą świadczącą usługi wysokościowe wrocław lub usługi alpinistyczne wrocław. Firmy takie posiadają doświadczenie w pracach na wysokościach, ponieważ często zajmują się mycie okien na wysokościach wrocław i spełniają przepisy BHP.

Przyjmuje się, że metr sześcienny śniegu waży mniej więcej 245kg (w niesprzyjających warunkach dosłownie więcej). Zatem można powiedzieć, że właściwie każdy centymetr śniegu na dachu to obciążenie rzędu 2, pięć kg na metr kwadratowy (przykładowo. warstwa śniegu o grubości 15 centymetrów ważyłaby ponad 38 kg na metr kwadratowy itp.) Istotnym elementem jest zatem odśnieżanie dachów wrocław Jeżeli dodatkowo występuje oblodzenie należy doliczy pięć kg na właściwie każdy centymetr grubości.

Nie bójmy się spytać, często firmy odśnieżające dachy wykonują również inne usługi alpinistyczne wrocław oraz usługi wysokościowe wrocław. Można oprócz odśnieżanie dachów wrocław zamówić również mycie okien na wysokościach wrocław. Niestety, ale fasady i okna trzeba czyścić regularnie. Problemem są nie tylko zwykłe zanieczyszczenia (jak ptasie odchody i brud) – skażenie atmosfery i duża kwasowość opadów sprawiają, że raz na 6-12 miesięcy należy pomyśleć o kontakcie ze specjalistami.

Przed przystąpieniem do odśnieżanie dachów wrocław powinno się zabezpieczyć obszar i zaopatrzyć się w adekwatny sprzęt. Warto wspomnieć, że spadający z dachu śnieg może wyrządzić duże straty. Sprawdźmy, aby w okolicy miejsca, gdzie śnieg będzie się zsuwał nie było przypadkowych ludzi, zaparkowanych samochodów lub innych przedmiotów. Jeżeli jest to ruchliwe miejsce należy je odgrodzić lub wyznaczona osoba powinna bezwzględnie pilnować by ani jedna osoba się tam nie znalazł.

Tags:

Comments are closed.