Multi Level Marketing.

Zacznijmy od tego co to takiego Multi Level Marketing. MLM polega na prowadzeniu sprzedaży bezpośredniej omijającej tradycyjne miejsca dystrybucji takie jak sklepy. Dystrybucja odbywa się zazwyczaj w domu klienta lub jego miejscu pracy.

Pracownicy MLM to tzw. dystrybutorzy. Dystrybutorzy polecają, reklamują i sprzedają produkty, oraz usługi swojej firmy najczęściej znajomym i rodzinie otrzymując prowizję ze sprzedaży. Najbardziej popularnymi produktami oferowanymi przez dystrybutorów są kosmetyki. Na Polskim rynku jest co najmniej kilka firm oferujących ten rodzaj produktów.

Dystrybutorzy marketingu wielopoziomowego oprócz sprzedaży bezpośredniej mają także możliwość budowania własnej sieci dystrybucji poprzez zapraszanie nowych dystrybutorów. Dzięki tej czynności pomnażają swoje dochody, gdyż otrzymują oni dodatkową prowizję za dochód wypracowany przez każdego poleconego.

W tym rodzaju biznesu sam decydujesz z kim będziesz współpracować i sam wybierasz odpowiadające Ci godziny pracy, oprócz tego możesz prowadzić biznes gdzie tylko chcesz w kraju czy za granicą jeśli Twoja firma posiada tam swoje oddziały a zazwyczaj tak jest.

Prowadząc marketing wielopoziomowy masz możliwości ciągłego rozwoju w zakresie prowadzonego biznesu dzięki organizowanym przez sponsora i firmę bezpłatnym szkoleniom, oraz seminariom.

Wielką zaletą MLM- marketingu wielopoziomowego jest to, że nie potrzebujemy dużego kapitału aby rozpocząć tego typu biznes. Nasza firma zajmuję się produkcją, transportem i materiałami reklamowymi a my skupiamy się w całości na promocji produktów i samej idei biznesu aby zarabiać jak najwięcej. Dokładne zasady współpracy zawarte są w planie marketingowym opracowanym przez daną firmę.

Produkty i usługi oferowane przez firmy prowadzące marketing wielopoziomowy są zazwyczaj znakomitej jakości bo przecież kto poleci następnej osobie coś z czego nie jest zadowolony. Przy zachowaniu odpowiedniej jakości produkty te zazwyczaj są tańsze od swoich “odpowiedników” oferowanych w normalnej sprzedaży. Dzieje się tak ponieważ w sprzedaży bezpośredniej nie występują zbędni pośrednicy a droga produktu od producenta do klienta jest zmniejszona do minimum co znacznie obniża koszty oraz cenę.

Tags:

Comments are closed.