Najlepszy papier, to e-papier

Obserwując przez ostatnie lata rynek wydawniczy, nasuwają się jednoznaczne wnioski. Czytamy coraz mniej, kupujemy coraz mniej książek. Dotyczy to zarówno dorosłych jak i dzieci. A przecież czytanie rozwija wyobraźnię, wzbogaca zasób naszego słownictwa, pobudza do działania. Jak zaradzić tym trendom? Jednym ze sposobów jest zainteresowanie dzieci i młodych ludzi nowinkami technicznymi. Wśród takich gadżetów są czytniki ebookow oraz tablety. Dzięki tym urządzeniom nie trzeba układać kolejnych warstw książek na regałach, a dzieci same chętnie zainteresują się bezpłatnymi lekturami. W przerwach w czytaniu na tych samych urządzeniach można sprawdzić pocztę, wyświetlić informacje ze strony internetowej, obejrzeć film czy posłuchać muzyki.

Chcesz kupić dziecku prezent. Polecamy zakup czytnika ebookow lub tabletu. Tablet umożliwi czytanie książek, oglądanie filmów, słuchanie muzyki, przeglądanie zdjęć. Tablety często wyposażone są w kamery, którymi możemy nagrać film lub zrobić zdjęcie. Mają wbudowany moduł GPS, który wskaże drogę, a wiele gier będzie uczyło dziecko logicznego myślenia i rozwijało wyobraźnię.

Czytając informacje o czytnikach e-książek zwykle w opisie widzimy nazwę rodzaju ekranu podaną w skrócie E-ink. Co to takiego? E-ink, czyli elektroniczny papier, to specjalny rodzaj ekranu, wymyślony specjalnie do zastosowania w czytnikach ebookow. Jego cechy to: małe potrzeby energetyczne (prąd zużywa tylko do zmiany wyświetlanej strony) oraz podobieństwo do zwykłego papieru. Tekst na e-inku jest bardzo czytelny, nawet przy bardzo silnym świetle słonecznym nie występują odbicia i zniekształcenia. E-ink to odcienie szarości, im lepszy czytnik, tym większa ilość odcieni.

Aby wybrać właściwe dla siebie urządzenie musisz sprecyzować swoje potrzeby. Pomożemy Ci. Przed wyborem odpowiedz na pytanie. Czy głównym celem będzie czytanie? Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to koniecznie wybierz czytnik z elektronicznym papierem. Na takim ekranie czytasz wygodnie i przyjemnie. Inny rodzaj wyświetlacza będzie mniej przyjazny dla oczu.
Jeśli chcesz urządzenie wielofunkcyjne, to lepiej wybrać tablet. Na nim też przeczytasz tekst, ale możesz połączyć funkcję czytania z innymi rozrywkami – internetem, grami, filmami, słuchaniem muzyki. Jednak będziesz czytał znacznie mniej komfortowo niż na czytniku ebooków z e-inkiem.

Kochasz czytanie? Zabierasz książki ze sobą w każdą podróż? Jeśli tak, to najwyższy czas kupić czytnik ebookow. Na tym urządzeniu zabierzesz ze sobą całą bibliotekę, a czytnik wyposażony w ekran z e-papierem umożliwi Ci czytanie w każdych warunkach, nawet przy bardzo silnym świetle. mając taki czytnik ebookow nie musisz martwić się o zasilanie, naładowane baterie wystarczą na przeczytanie nawet 10000 stron.

Tags:

Comments are closed.