Samochodowe nowinki techniczne

Jednym z nowszych wyjść odnośnie oświetlenia samochodowego jest stosowanie tak zwanych xenonów. W oświetleniu xenonowym źródłem światła jest palnik. Ma on formę szklanej bańki wypełnionej gazem – ksenonem. Trwałość palnika, zależy w dużej mierze od tego na jak długie dystanse jeździmy. Jeśli chcemy znaleźć sklepy oferujące oświetlenie xenonowe możemy posłużyć się internetem wpisując przykładowo w wyszukiwarkę xenony szczecin gdy interesują nas oferty ze Szczecina.

Do popularnych gadżetów motoryzacyjnych należą czujniki parkowania. Są to urządzenia, które niezmiernie ułatwiają życie kierowcom, podczas parkowania na zatłoczonym parkingu, lub parkując w czasie ciężkich warunków meteorologicznych. Jeżeli w Twoim aucie nie ma takowych czujników, nie musisz wymieniać auta na inne. Taki czujnik może być zainstalowany praktycznie w każdym z rodzajów samochodu.

Ostatnio popularnym urządzeniem stał się wideo rejestrator samochodowy. Przeważnie jest on używany w radiowozach policyjnych, w celu zarejestrowania na kamerze prędkości, z jaką porusza się dany samochód. Przeciętny kierowca, również ma możliwość zakupu takiego rejestratora, jednak w tym przypadku nie ma możliwości zarejestrowania prędkości. Jeśli więc chcielibyśmy udowodnić przy pomocy nagrania, że nie przekroczyliśmy prędkości nasz dowód nie zostanie uznany.

Od niedawna weszły w życie przepisy, które wymagają aby w aucie były zamontowane światła do jazdy dziennej. Światła takie według rozporządzenia powinny zapalać się przy każdym uruchomieniu pojazdu. Ponadto rozporządzenie określa wysokość, na jakiej winny być zamontowane światła. W praktyce jeszcze niewielka część aut ma od razu zamontowane światła do jazdy dziennej. W znacznej większości są one domontowywane do starszych egzemplarzy pojazdów.

Jeżeli chodzi o światła do jazdy dziennej to mówi się, że światła LED są znacznie lepsze. Zamontowanie świateł LED pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa dwukrotnie w porównaniu do żarówek halogenowych. Instalacja świateł LED pozwala także na zachowanie dłuższej żywotności oświetlenia. Sklepy oferujące światła LED możemy odszukać najprościej wpisując w wyszukiwarkę przykładowo żarówka LED canbus.

Tags:

Comments are closed.