Schody marmurowe w naszych domach

Schody marmurowe najbardziej sprawdzają się na zewnątrz, choć można rozważyć też schody marmurowe wewnętrzne. Trzeba wtedy zabezpieczyć je nakładkami antypoślizgowymi. Zwłaszcza, jeśli w mieszkaniu są malutkie dzieci.

Schody marmurowe, z uwagi na trwałość materiału, z którego są wykonane, to znacznie rozsądniejsze rozwiązanie – odporne na działanie niekorzystnych czynników, mocne i stabilne.

Ponadto, schody marmurowe to nie tylko obietnica trwałości i solidności, ale również, czego nie można pomijać – dużej estetyki. Są sygnałem dobrego gustu i smaku właścicieli, ich troski o wizualny aspekt wnętrza.

Schody marmurowe to niewątpliwie ciekawe wyjście, o czym świadczy na przykład fakt, że chętnych na tego typu konstrukcję z roku na rok jest więcej.

Warto zwrócić uwagę, że zarówno stopnie schodów, jak i stopnice, to niezwykle i ciągle zużywany element każdego budynku. Po schodach wchodzimy, zbiegamy, targamy ciężkie przedmioty, opierając je o brzegi stopni, stukamy nogami, szuramy butami. Wchodząc po schodach, czasami zostawiamy na nich ostry żwir, który ma na nie podobne działanie, jak papier ścierny.

Tags:

Comments are closed.