Siła zniszczenia.

Przewożenie przedmiotów np. podczas przeprowadzki wymaga ich dobrego zabezpieczania. Możemy do tego użyć wkładów do opakowań, lub całych opakowań z pianki. Zadaniem i jednej i drugiej metody jest zagwarantowanie sztywności i braku możliwości przesuwania oraz podczas ewentualnego zderzenia z innym przedmiotem amortyzacji siły i uniemożliwieniu odkształcenia się.

Decydując się na odpowiedni sposób zabezpieczeń elementów w transporcie powinniśmy zastanowić się jakie mamy cele. Jak narażony może być produkt i jak długa będzie trasa. Wyśmienitym rozwiązaniem jest pianka do opakować estetyczna i bezpieczna. Do bardziej niebezpiecznych transportów polecane są elementy ze styroduru mocniejszego i bardziej odpornego np. na ogień.

Pakowanie to czynność, którą zazwyczaj nikt nie lubi. Najważniejsze jest przewiezienie wszystkich przedmiotów w takim stanie jakim się je zapakowało. Prymitywne zawijanie kruchych elementów w ręczniki czy w gazetę możne zastąpić bardziej skuteczną metodą opakowań z pianki. Na rynku dostępne są różnego kształtu i wielkości wkłady z pianki polietylenowej, które zabezpieczą każdą rzecz.

Polistyren o wzorze sumarycznym -[CH2CH(C6H5)]n- jest polimerem z grupy poliolefin powstały podczas polimeryzacji styrenu. Domieszkowanie w produkcji tego związku używane jest w celu polepszenia właściwości podstaw do tworzyw sztucznych np.wkładów do opakowań bądź sztucznej biżuterii. Otrzymywana jest również jego spieniona forma polistyren ekstrudowany potocznie styrodur.

Styren prawidłowo polistyren ekstrudowany produkowany z polistyrenu w procesie polimeryzacji pochodzącego zwykle z procesu katalitycznego odwodornienia etylobenzenu, jest trwalszy i mniej nasiąkliwy od styropianu, który również jest produktem z polistyrenu.Elementy ze styroduru znalazły szerokie zastosowanie w budownictwie a nawet w dekoracji dostępne są na rynku np.litery z styroduru.

Tags:

Comments are closed.