Wypromuj swój produkt!

Reklama oszukańcza to reklama, która pozwala na wieloznaczne odebranie zawartych w niej wiadomości. Nie podaje nieprawdziwych wiadomości na opakowaniu, przedstawia jednak produkt w sposób najbardziej korzystny dla reklamowanego produktu. W ten sposób klient nie jest dobrze poinformowany o podstawowych informacjach. Tak samo możemy spotkać fałszywe broszury które nie zawierają prawdziwych danych.

Reklama to informacja połączona z komunikatem perswazyjnym. Najczęściej ma na celu skłonienie do nabycia lub skorzystania z określonych towarów czy usług, popierania określonych spraw lub idei. Promowaniem danych produktów zajmuje się agencja reklamowa, która ma na celu stworzenie nietypowego hasła, który wpadnie w ucho potencjalnym klientom, a tym samym firma otrzymuje popularność

Zdecydowana większość reklam charakteryzuje się celami komercyjnymi. Można jednak wyróżnić również reklamę społeczną oraz reklamę polityczną. Co więcej istnieją zjawiska łączące ze sobą wymienione typy reklam jak reklamy tworzone w ramach kampanii marketingowych łączących cele komercyjne z celami społecznymi. Firmy tym się zajmujące przede wszystkim wykorzystują wizualizację, a więc tworzenie ciekawych etykiet czy broszur.

Agencje reklamowe zajmują się brandingiem czyli reklamowaniem produktów. Taka reklama rzadko zawiera rzetelna informacje o podstawowych danych produktu, jak też często bywa w telewizji. Agencje brandingowe zajmują się głównie reklamowaniem wizualnym danego produktu. Na przykład zastępują jego image poprzez projektowanie opakowań. W ten sposób jest ciekawsze oraz przykuwające uwagą klienta.

Już w czasach starożytnych używano reklamę zewnętrzną w postaci napisów na ścianach budynków, kamiennych lub terakotowych szyldach karczm i zajazdach. Mocowano znaki cechowe w średniowiecznych uliczkach. Tysiące lat temu Egipcjanie wykorzystywali wysokie skalne obeliski do publikacji prawa. Dziś typowe firmy zajmują się reklamą poprzez slogany projektowanie opakowań, różne kreacje itp.

Tags:

Comments are closed.