Eleganckie sukienki wizytowe

Nie zapominajmy tu o jednej bardzo ważnej kwestii, a mianowicie o trendach w modzie damskiej. Wypada tu znać aktualne modny w fasonach sukienek, bluzek, okryć wierzchnich a także najnowszą kolorystykę. Każdy kolejny sezon ma swój przebój – kolor, długość, krój. Nie sposób być projektantem i nie wiedzieć, co w trawie piszczy w danym sezonie. Kierując się trendami przy projektowaniu należy także kierować się potrzebami klientek oraz ich upodobaniami i sylwetką.

Znajomość na temat kolorystyki, doboru kolorów do typów kobiecej urody, jest wręcz niezbędna. Trzeba także wiedzieć, co i na jaką okazję można włożyć, aby nie wprawić w zakłopotanie klientki. Fatalne w skutkach może okazać się na przykład doradzenie pani, która wybiera się na ślub, aby ubrała się na biało lub czarno.

sukienka wizytowaJak zaprojektować i uszyć eleganckie sukienki wizytowe? I to takie sukienki, które będą się podobały klientkom, dobrze na nich leżały i świetnie się sprzedawały. Na pewno nie jest to łatwe zadanie. Na całym świecie jest tak wielu projektantów, tyle pomysłów, inspiracji, co jeszcze można wymyślić?

Mnogość tkanin występujących na rynku włókienniczym, nieskończona ilość możliwości w sposobie zdobienia,wykończenia, użycia specjalistycznych dodatków,ozdób, zapięć stwarza ogromny możliwości. Modne w ostatnich sezonach kryształki Svarovskiego na dobre zagościły na naszych sukienki wizytowe kreacjach. Każdy kreator ma swoją wizję wykorzystania tego rodzaju ozdoby.

Znajomość różnorodnych typów sylwetek kobiecych i sposobów maskowania niedoskonałości figury może tu być dużą pomocą. Należy też znać metody modelowania form krawieckich i umiejętnie je stosować w kroju. Dzięki zastosowaniu cięć, marszczeń, plis, zaszewek, różnych rodzai kołnierzy, rękawów, mankietów, każda sukienka zaprojektowana przez różnych projektantów staje się wyjątkowym dziełem sztuki.

Tags:

Comments are closed.