Kolczyki czy bransoletka – co jej podarować?

Od wieków oczywiste jest, że kobiety uwielbiają różnego rodzaju błyskotki. Chodzi przecież o to, by pięknie wyglądać oraz wyróżnić się z tłumu, a temu nic nie służy lepiej niż właściwie dobrany naszyjnik i przyciągające wzrok mężczyzn kolczyki. Jak miło zaskoczyć małżonkę lub partnerkę? Dając jej biżuterię. Co daje się w momencie oświadczyn? Pierścionek zaręczynowy – czyli także biżuterię. Kobiety po prostu są stworzone po to, by lśniły na nich złoto, srebro, cenne kamienie, kryształy lub ręcznie wykonana biżuteria.

Na rynku dostępny jest niezwykle duży wybór różnego typu biżuterii i współcześnie ciężko byłoby odnaleźć jakiś dominujący trend czy wzornictwo. Odwiedzając pierwszego z brzegu jubilera znajdziemy tam biżuterię niezwykle oryginalną, ale także i nawiązującą do sprawdzonej klasyki. Być może zaskoczy nas również nieco alternatywne wzornictwo z wykorzystaniem metalu, plastiku, wełny czesankowej oraz wielu innych materiałów.

Być może właśnie to jest znakiem aktualnych czasów, że w dawniej mając na myśli biżuterię myślało się o łańcuszkach, pierścieniach i kolczykach wyprodukowanych z metali szlachetnych. Aktualnie biżuteria może jednak prezentować się zupełnie odmiennie i wręcz cenione jest odmienne podejście do biżuterii. Elegancka kobieta z pięknym naszyjnikiem ze stali lub z kryształami, którym daleko do wartości rubinów i szafirów nie stanowi współcześnie niezwykłego zjawiska posądzanego o brak dobrego smaku. Wręcz przeciwnie – nowoczesna biżuteria czerpie inspirację z wielu typów materiałów, nie zawsze ze złota i srebra.

Z pewnością każda z nas widziała modną (przede wszystkim w sezonie zimowym) biżuterię zrobioną z filcu. Materiał ten powrócił do łask i wykonywać z niego można setki różnych naszyjników, bransolet, kolczyków, jak również ubrań – czapek, szali, kamizelek, a nawet torebek, czy również etui (na notebooka, czy komórkę). Filc nie jest oczywiście jedynym materiałem, z którego wykonuje się aktualnie efektowną biżuterię. Na pewno uwagę zwracają także interesujące łączenia materiału – surowości nitek lnianych i delikatności kryształków, czy ciekawego połączenia błyszczących elementów plastiku.

Rzecz jasna nie każda dostępna na rynku biżuteria jest gustowna i elegancka – bardzo dużo modeli niestety jest nieco tandetna. Uważajmy więc na to, co możemy kupić na różnego typu stoiskach i w butikach i raczej nie decydujmy się na banalne, błyszczące wisiory itp. Trzeba pamiętać również o tym, by biżuterię zawsze starać się dobierać do koloru i rodzaju stroju. Nie zawsze należy błyszczeć – są momenty, gdy dyskretna i elegancka ozdoba zrobi o wiele większe wrażenie. A czasem wystarczą piękne ozdoby do włosów.

Tags: , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.