Kwatery w Juracie

Wyruszamy w pojedynkę? Domki w górach najlepiej wynajmować większą grupą, zawsze jest. Ale co z intymnością? Gdy mamy żonę i dzieci, sprawa jasna, jedziemy z najbliższymi, ewentualnie zabieramy najlepszych znajomych – ale tylko, ze też są z rodziną. Bo co miałby robić nasz kolega przyjeżdżając samemu,hmmm, chyba tylko podrywać drugą połówkę.

Długość pobytu na wymarzonym urlopie nierzadko stwarza potencjalny problem, ponieważ od niego przecież zależą wszelkie koszty wyjazdu. Wynajmując noclegi nad morzem musimy przecież podać nie tylko termin, ale przede wszystkim czas na jaki chcemy zostać. Zwykle przyjmuje się, że około 10 dni pobytu wystarczy na zaplanowany odpoczynek. Tak przynajmniej deklarują przedstawiciele nauk uniwersyteckich.

Wakacje to nie tylko dobry odpoczynek w morskim klimacie czy leśnym zaciszu. To przede wszystkim przygotowanie. Gotowość do wyjazdu na długo oczekiwany urlop trzeba dokładnie przygotować cały wyjazd krok po kroku, szczególnie planując noclegi nad morzem. Warto więc zaopatrzyć się w kartkę i długopis i przeczytać poniższy artykuł, dlatego, że jest on o do urlopu wakacyjnego.

Planując wakacje nieraz zastanawiamy się nad środkiem lokomocji. Rezerwując kwatery nad jeziorem myślimy nad tym, jak tam dojechać. Najwygodniej swoim samochodem, najtaniej stopem lub pociągiem. Pozostaje jeszcze do wyboru autobus pks lub przelot samolotem, co jednak należy się tylko bogatszym. Ewentualnie rezerwujemy bilety z wyprzedzeniem przynajmniej miesięcznym lub wystarczy 2 tygodnie wcześniej.

Mając na uwadze naszą szerokość geograficzną mamy dość duży problem. Polskie morze, czy może Adriatyk. Wiadomo, skupiamy się wtedy na wakacje nad morzem, bez względu na miejscowość. Zakładamy, że górą jest w tym roku polskie morze. Wiadomo, cena też gra dużą. Chociaż ostatnio pojawiają się ciekawe wyjazdy niemalże po połowie ceny. Trzeba jednak upolować ciekawą ofertę.

Tags:

Comments are closed.