Różnice między żarówką tradycyjną a LED

Czas pracy obecnych źródeł LED wynosi 50tys. godz.To jest 6 lat notorycznej pracy, bądź 12 lat przy 50% operacji. Bardzo długa żywotność żarówek diodowych to widoczny kontrast do normalnego życia powszechnej żarówki żarnikowej, której to czas wynosi średnio 5tys. godzin.Jeśli światło ma być zainstalowane w miejscu bardzo z utrudnionym dostępem,zalecane jest założyć w tym miejscu oświetlenie Oparte na technologii diodowej.Wykluczy to trud związany z ewentualną jego zmianą,gdyż nie będzie to tak częste jak przy tradycyjnej żarówce.Oświetlenie led – technologia została opracowana na przełomie ostatnich dwóch dekad, a my teraz dostrzegamy praktyczne korzyści z tejże pracy.Za kilka lat oświetlenie z diód będzie wykorzystywane do zastąpienia praktycznie każdego rodzaju źródła światła, żarówki i lampy, które są obecnie używane na porządku dziennym

Nie ma co porównywać pomiędzy kosztem światła diodowego a tradycyjnych tanich opcji z żarnikiem.Realny koszt żarówki to koszt żarówek potrzebnych do wymiany plus koszty pracy,czas potrzebny do ich wymiany. Czynniki te są znaczące, szczególnie tam, gdzie jest duża ilość zamontowanych żarówek. Dla budynków biurowych i wieżowców, koszta eksploatacji są ogromne. Te problemy mogą być wyeliminowane stosując LEDy.

Wielką zaletą oświetlenia LED jest zminimalizowanie zużycia energii elektrycznej.Gdy żarówki LED są dobrze zaprojektowane,zbliży to ich efektywność aż do 80%, co oznacza 80% energii elektrycznej zmienia się w energię oświetleniową. Następne 20% jest wytracana w postaci ciepła. Porównaj to z żarówkami, które działają na poziomie mniej więcej 20% skuteczności (80% energii elektrycznej jest uwalniana w postaci energii cieplnej).

Realne koszta, jeśli 100Watt-owa żarówka jest używana przez 1 rok, licząc średni koszt 55gr/kWh, to w przybliżeniu 475 złotych będzie wykorzystane na koszty energii elektrycznej. Z tych 475 zł. koszt 380 zł. zostanie wykorzystane do ogrzania pomieszczenia.
Jeżeli został wykorzystany system diodowy w 80% sprawny, koszt energii elektrycznej wyniesie w przybliżeniu 50 zł. za 1 rok – nie oznaczałoby koszt 425 zł oszczędności na energii elektrycznej w ciągu roku.Prawdziwe oszczędności kosztów staną się większe, ponieważ większość zwykłych żarówek przepala się w ciągu roku I wymagają wymiany.Natomiast żarówkę diodową można używać przez parę lat bez jej wymiany.

Podstawowym hamulcem do przyjęcia światła diodowego w standardzie jest dosyć wysoki koszt samych urządzeń LED. Chociaż koszty w sklepach oferujących żarówki LED
wciąż idą w dół, żarówki
diodowe są wciąż stosunkowo drogie.Polecany sklep online posiadający duży asortyment w przystępnych cenach jest oferujący żarówki LED sklep mający stronę pod adresem: www.lumen.sklepna5.pl lub www.rzeczywsieci.pl-

internetowe aukcje

Średnio jedna przykładowa żarówka GU10 LED, zastępująca 40watową, będzie kosztować mniej więcej od 15 do 30 złotych.(dane na 2012). Chociaż diody LED są drogie, koszty zwracają się w
chwili ich stosowania-(oszczędności energii).

Najlepsze wartości pochodzą ze źródeł komercyjnych, gdzie koszta utrzymania i wymiany są bardzo drogie.Jak np. Sygnalizacja świetlna zewnętrznych znaków drogowych,zostały zmienione na diody LED w wielu miastach.LED reflektory do aut są stosowane w luksusowych autach wysokiej klasy gdzie dojście do lamp wymaga specjalistycznych narzędzi.

Bardzo będzie ciekawe zobaczyć, jakie zmiany przyniesie zastosowanie diod LED wszędzie gdzie w obecnej chwili były praktykowane powszechne źródła światła.
Nie należy długo myśleć i daleko wzrokiem sięgać chociażby patrząc pod kątem ochrony środowiska. A co za tym idzie?Chyba każdy z nas zna odpowiedź.

Tags: , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.