Taniec hardstyle zdobywa popularność.

Melbourne Shuffle (taniec hardstyle) – to taniec nowoczesny polegający na pozornym “ślizganiu się” po ziemi. Jest to taniec freestylowy. Wyróżniamy dwa podstawowe kroki: running man oraz shuffle. Running man to efekt biegania w miejscu, podobnie jak to wygląda na bieżni. Shuffle natomiast to przesuwanie się na boki. Poza tymi dwoma podstawowymi krokami, w taniec można wplatać kicki (wykopy), spiny (obroty), czy nawet moonwalka.

Muzyką do której shufflerzy pierwotnie tańczyli był House i Acid House w późnych latach 80’tych. Na początku lat 90’tych wraz z upowszechnieniem Trance’u styl zmienił się na ślizganie, który następnie powrócił do korzeni wraz z nadejściem minimal house’u. W 2007, muzyką którą zgodnie ze stereotypami słuchają shufflerzy jest hard trance, hardstyle, jumpstyle, hard house, psytrance, breakbeat, drum and bass, Tribal House oraz Techno. Jednakże Shufflerzy mogą słuchać/tańczyć do dowolnego gatunku muzyki, jednak preferują typowy 130-150 BPM’owy Hardstyle lub uogólniając ‘techno’.

W roku 2006 w związku z publikacjami filmów przedstawiających Melbourne Shuffle na witrynie YouTube.com ludzie przyczyniają się do jego rozwoju oraz ogólnoświatowej znajomości poprzez publikowanie filmów propagujących ten taniec, kursów, dzięki którym każdy łatwo i przyjemnie może się zapoznać z jego podstawami, oraz filmów przedstawiających jego własne wersje i modyfikacje. Polskie wsparcie można otrzymać wchodząc na polskojęzyczne forum o muzyce hardstyle.

Ubrania Do Melbourne Shuffle: Spodnie: wyróżniamy dwa rodzaje spodni:
-Rave Pants – te spodnia można dostać w polskim sklepie internetowym. Spodnie cechują się tym że są (chudsze) od phattów, mają mniejszy obwód dzwona (do 80 cm.)
-Phatt pants – spodnie dostępne wyłącznie w Australii.
-Suspendersy (szelki): również można je kupić w polskim sklepie.
– Bluzy: Wystarczy prosta bluza z kaptutem rozpinana lub kangur (bez różnicy). W Australii i Malezji przyjęło się że tańczy się w bluzach PHD (Pure Hard Dance) lub BAXX (bass agent).
-Czapka- bardzo przydaje się w tańcu ponieważ można robić tzw.hat tricks.

Skróty- większość ludzi posługuję się skrótami typu rm, ms etc. Spróbuję je wyjaśnić:
RM – Running Man
MS- Melbourne Shuffle
MAS – Malaysian Shuffle
AUS – Australian Shuffle
TS- t shuffle
Shfl – Shuffle Hard For Life, skrot od nazwy Festivalu Shuffle.

Tags:

Comments are closed.