Auto w leasingu

Dzisiejsze czasy, są niekiedy naprawdę trudnymi, zwłaszcza dla ludzi dopiero rozpoczynających własny biznes. Wkrótce skończą się dotacje bezzwrotne, tak więc wiele osób będzie musiał zniknąć z rynku. Są jednak pewne sprawy, o których nie każdy przedsiębiorca myśli.

Jedną z takich spraw jest leasing samochodowy. Wielu ludzi decyduje się na kupno auta na normalnych warunkach, czyli wykładając sporą ilość pieniędzy lub po prostu biorą kredyt na samochód w systemie kredytowym, dostępnym w jednym z banków. Są to bardzo złe działania, nie ważne czy w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej czy też nie. Wykładając gotówkę na auto tracimy więcej, ponieważ musimy odpowiednio policzyć inflację oraz wszystkie pozostałe wydatki.

Fakt, faktem taki samochód jest od razu nasz i jesteśmy pewni, że nikt nam go nie odbierze. Czy to rozwiązanie jest korzystne – niekoniecznie, bowiem zamrożoną w aucie gotówkę, można by wykorzystać na coś zupełnie odmiennego, np. lepszy rozwój przedsiębiorstwa, czy stworzenie dodatkowych miejsc pracy, które zarobiłyby na ratę leasingu i samochód zostałby za darmo.

Jeśli jednak decydujemy się na kredyt bankowy, jest to niemądre rozwiązanie. Głównie z tego powodu, że nie mamy możliwości zaksięgowania rat kredytu. Decydując się na leasing, wszystkie raty leasingu mamy możliwość odpisać od podatku. Tego rodzaju rozwiązanie jest niezwykle atrakcyjne dla każdej osoby prowadzącej biznes.

Z drugiej strony należy pamiętać, że auto używany przez kilka lat, psuje się, leasing, jest ofertą, która sprawia, że możemy cieszyć się wciąż nowym samochodem, płacąc stałą ratę, którą w całości wliczamy w koszty prowadzenia działalności. Tego rodzaju rozwiązanie chwali sporo osób korzystających z leasingu samochodowego.

Leasing sprawdza się jednak nie tylko w trakcie leasingowania aut, ponieważ możemy wybrać tę formę kredytowania do jakiegokolwiek urządzenia produkcyjnego (na przykład leasing maszyn). Leasing jest coraz bardziej popularny i gwarantuje dla każdej firmy nowy sprzęt w zamian za stałe dogodne raty.

Decydując się na leasing należy sprawdzić wiele propozycji oraz wybrać tę najkorzystniejszą, szczególnie kiedy planujemy leasing na dłuższy okres czasu. Na rynku mamy bardzo dużo firm leasingowych. Na pewno uda nam się odnaleźć propozycję, która odpowiadać będzie naszym potrzebom.

Tags: , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.