Ława kominiarska

Folia dachowa czy membrana dachowa używana jest w celu usunięcia skroplonej pary wodnej podczas powstawania różnicy temperatur między pomieszczeniem, a środowiskiem zewnętrznym. Dodatkowo folia taka spełnia funkcję ochronną w przypadku pojawienia się przecieku dachu. Dobrze położona folia dachowa nie będzie przeciekała nawet przy dosyć obfitych i długich opadach deszczu.

Taśma kominowa podobnie jak taśma kalenicowa ma poprawić mocowanie oraz dodatkowo uszczelnić wykonywaną konstrukcję. Taśmę kominową jak nietrudno się domyślić wykorzystuje się przy uszczelnianiu miejsc stykowych elementów komina oraz dachówki. Głównym zadaniem tej taśmy jest uszczelnienie styku dachówki z kominem. Przy kominie stawiana jest również ława kominiarska, która w przyszłości zapewnić ma kominiarzowi odpowiednie warunki pracy.

Akcesoria dachowe to dodatki, bez których nie obejdzie się żadna budowa czy wymiana dachu. Do akcesoriów dachowym możemy zaliczyć takie rzeczy jak taśma kalenicowa, taśma kominowa, folia paroizolacyjna, ława kominiarska, drut montażowy, spinka, grzebień do dachu i wiele, wiele innych. Zastosowania większości z nich można domyślić się po nazwie, jednakże z niektórymi laik może mieć już kłopoty i posiłkować się będzie musiał czyjąś pomocą.

Taśma kalenicowa jest to specjalnie przygotowana taśma, której celem jest poprawa mocowania oraz uszczelnienie miejsc mocowania dachówek kalenicowych, czyli tak zwanych gąsiorów. Taśma taka znacznie poprawia mocowanie takiego gąsiora oraz ułatwia i przyspiesza czas mocowania danej dachówki do łaty. Jest ona używana stosunkowo od niedawna, jednak szybko stała się bardzo popularna dzięki korzyścią jakie niesie zamontowanie danej taśmy.

Zabezpieczenia przeciwśniegowe stosowane są w celu rozbijania spadającego z dachu śniegu na małe części oraz do blokowania połaci śniegu na dachu do momentu powolnego roztopienia się i spłynięcia w formie wody. Grzebień do dachu, czyli popularna wróblówka ma na celu ochronę naszej konstrukcji przed osadzaniem się w miejscach nieodpowiednich wszelkiego rodzaju ptactwa, które mogłoby zapychać nam, przykładowo wentylację czy rynny.

Tags:

Comments are closed.