wczasy w Lloret de Mar

Pamiętniki z wakacji stały się gwoździem do trumny najgorszych imprezowych skojarzeń o nastolatkach, a tym samym o Lloret de Mar, znanej miejscowości na hiszpańskim wybrzeżu Costa Brava.

Lloret de Mar, które niezaprzeczalnie zawsze było uważane za stolicę rozrywki na Costa Brava, zostało również serialowym tłem banalnych wątków miłosnych, wakacyjnych zdrad, głośnych kłótni, tanich intryg oraz zakładów o podryw i ilość wypitego alkoholu. W Pamiętnikach kompletnie pomija się walory turystyczne miejscowości i regionu, więc niewtajemniczony widz poszukujący w wakacyjnym serialu malowniczych widoków, turystycznych atrakcji i przydatnych wskazówek szybko wyłączy telewizor.

Lloret de Mar ma wiele twarzy, ta rozrywkowa jest najbardziej znana i rzeczywiście bardzo przyjazna imprezowiczom. Dyskoteki, nocne kluby i restauracje nie zawiodą najbardziej wymagających amatorów życia nocnego, ale jeśli dobrze się przyjrzeć… Lloret de Mar jest genialną bazą wypadową nie tylko do Barcelony, stolicy Katalonii, z którą ma dogodne połączenia, ale także bliżej i dalej położonych średniowiecznych miasteczek, w których czas stanął w miejscu. Marzy o nich każda romantyczna natura poszukująca spokoju i odpoczynku od zgiełku, kiedy spędza na wakacje w Hiszpanii.

Lloret de Mar jest jedną z najbardziej zróżnicowanych miejscowości katalońskiego wybrzeża, potrafi zaskoczyć, rozczarować lub zachwycić w zależności od tego ile o nim wiemy. A warto wiedzieć, że z niezliczonych atrakcji, zabytkowych miejsc i urokliwych pejzaży każdy ma szansę stworzyć swoje własne wakacje w Lloret de Mar, swój łwasny pamiętnik z wakacji.

Cala Banys, Sa Boadella, Sa Tortuga, Treumal, Canyelles to tylko nieliczne nazwy plaż ukrytych w małych zatoczkach wokół Lloret de Mar, na których nie spotkamy tłumów głośnych nastolatków. Dostęp do nich możliwy jest autobusem lub statkiem opływającym całe wybrzeże, który cumuje na głównej plaży w mieście.

To nie znaczy, że w Lloret warto zamieszkać tylko po to aby codziennie z niego wyjeżdżać. Miasteczko ma ponad 2000 lat historii i kryje mnóstwo atrakcji, takich jak: iberyjskie budowle, średniowieczny zamek na wzgórzu, renesansowy kościół w centrum, czy położone na pobliskich malowniczych urwiskach przepiękne ogrody botaniczne. Spacer do ogrodów Świętej Clotyldy lub zabytkowego opactwa Sant Pere del Bosc to obowiązkowe punkty programu dla miłośników pieszych wędrówek w trakcie wakacji w Hiszpanii, a w drodze powrotnej warto zatrzymać się na oryginalnym cmentarzu uważanym za przykład katalońskiej sztuki nagrobnej.

Tags:

Comments are closed.