NoweMieszkania tanieja

Średnia wskaznik metra kwadratowego mieszkania w ofertach realizowanych od klientów przez ostatniego tygodnia troche zmniejszyly sie w Warszawie(minus 12 proc.). Jednak nie tylko ceny zmalaly. Wyjatkikiem jest Gdynia, gdzie zauwazylismy w wskaznik roku wzrost o 0,9 proc. W nastepstwie w ciągu ostatniego miesiaca indeks cen ofertowych zmalal o 11,2 proc.

Nie zmniejsza sie tempo w jakim obnizaja sie ceny nieruchomosci. Najnowszy odczyt indeksu cen transakcyjnych mieszkan w Warszawie wskazuje, iż w sierpniu ceny spadly o 1,85 proc. To już kolejny z rzędu miesiąc, w którym nasz wskaznik notuje wynik pod kreska.

Choć w marcu ceny mieszkan w Warszawie po raz kolejny nieznacznie obnizyly sie, to o spektakularnych przecenach wciąż nie ma mowy. Jeśli jednak policzymy notowane raz na miesiac, niewielkie roznice wskaznikow, to dostrzeżemy, że w ciagu roku ceny sprzedazowe nieruchomosci w Warszawie obnizyly sie o 4,6%.

Jak pokazuja wyniki analizy jednego z portalu nieruchomości średnie ceny ofertowe mieszkań w Warszawpie obnizyly sie ciągu ostatniego terminu o ponad 7%. W stolicy wskaznik za m2 jest obecnie aż o blisko 500 zł niższa niż przed rokiem Do ponad 5-procentowych spadków cen doszło także w 5 innych spośród 18 badanych miast: Białymstoku, Gdańsku, Gdyni, Łodzi i Szczecinie. W każdym z nich aktualne stawki za m2 używanego lokum są o ponad 260 zł niższe niż rok temu.

Wyjątek wśród największych miast stanowi Warszawa. W Warszawie cena m2 nieruchomosci sprzeawanego do sprzedaży na rynku wtórnym jest w stosunku do kwietnia 2010 roku wyższa o 2,9%, tj. o 186 zł/m2. Wynik ten nie mowi jednak, że w Warszawie, jako jedynym miejscu w Polsce, popyt przewyższa podaż. pokazany wzrost to wynik większej podaży nieruchomosci z rynku pierwotnego, których wieksze ceny podbijają usredniona. w nastepstwie, na przestrzeni ostatnich 9 miesięcy, jest w dwóch przypadkach – w marcu – otrzymujemy wartości wskaźnika wobec poprzedniego okresu. Sa to jednak tylko kosmetyczne wzrosty, pokazujace odpowiednio 0,13 i 0,61 proc.

Tags:

Comments are closed.