Kilka słów na temat blatów granitowych

Blaty granitowe to z niewątpliwie naprawdę przemyślany wybór, z którego jesteśmy niezwykle usatysfakcjonowany. Mamy nadzieję, że inwestycja niedługo nam się zwróci, gdyż jak sądzą specjaliści, blaty granitowe są łatwe w konserwacji i utrzymaniu.

W przypadku kuchni, największą zaletą, jaką odznaczają się blaty granitowe, jest to, że nie absorbują tłuszczów. Blaty granitowe to jednak nie jedyny element w naszej kuchni z tego właśnie materiału.

Zdecydowaliśmy się także na podwieszany granitowy grzejnik, który ładnie wygląda nie tylko w kuchni, ale również w salonie. Jak działa? Granitowa płyta jest ogrzewana zatopionym na tylnej ścianie przewodem elektrycznym, a pozyskane w ten sposób ciepło oddaje otoczeniu.

W naszej nowej kuchni postanowiliśmy zastosować blaty granitowe. Wydało nam się to najbardziej logicznym rozwiązaniem z uwagi na własności granitu.

Blaty granitowe są odporne na ścieranie oraz zarysowanie, a także na wpływ szkodliwych związków chemicznych, których nie brak w naszym otoczeniu. Blaty granitowe są odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, co jednak jest bardziej znaczące w przypadku werand, parapetów zewnętrznych czy schodów.

Tags:

Comments are closed.