listwy styropianowe

Wygląd naszego mieszkania jest dla nas bardzo ważny, dlatego staramy się dbać o jego wizerunek zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny. W wszelkich pomieszczeniach wykorzystujemy wszelkiego typu elementy pięknej dekoracji, aby wnętrza wyglądały jak najlepiej. W każdym pomieszczeniu bardzo ważna rolę odgrywają ściany i sufit, ich kolorystyka i odpowiedni dobór elementów do wykończenia wnętrz.

Wyróżniamy także sztukaterię elewacyjną, w której możemy wyróżnić różnego rodzaju profile architektoniczne, czyli elementy ozdobne używane do wykończenia otworów okiennych i drzwiowych, ścian, stropów, sklepień, gzymsów, kolumn zarówno do wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Profile elewacyjne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze względu na estetyczność oraz łatwy montaż. Popularne są również bonie elewacyjne narożne, które montowane są na zewnątrz budynków.

Sztukateria stosowana była w architekturze od starożytności, szczególnie upowszechniła się w okresie baroku i renesansu. Charakterystyczne dla dobrej sztukaterii są najlepsze rozety. Rozeta w sztukaterii to okrągły element, bardzo często w kształcie rozwiniętego kwiatu. Takie elementy dekoracyjne umieszczane są np. na suficie, w miejscu gdzie ma być zawieszony żyrandol czy lampa.

[link]Piękną dekoracją, która idealnie sprawdza się w każdym salonie są przepiękne plafony. Plafon to sufit lub podniebienna część sklepienia ozdobiona sztukaterią, płaskorzeźbą, freskiem lub malowidłem. Bywa otoczony dekoracyjnym obramowaniem, które zrobione jest z innego materiału niż właściwa kompozycja. Powszechnie plafonem nazywamy także samo malowidło czy ozdobę zrobioną różnymi technikami, która umieszczona na suficie bądź sklepieniu, ujęta w obramowanie albo wykonana w polu wydzielonym konstrukcyjnie.

Dobra sztukateria charakteryzuje się bardzo dobrą jakością wykonania różnych elementów ozdobnych. Sztukateria to różnego typu elementy dekoracyjne, takie jak [link]najlepsze gzymsy wewnątrz pomieszczeń, które wykonywane są z różnego rodzaju materiałów takich jak gips, żywica poliestrowa czy ostatnio coraz bardziej popularny i praktyczny, stylizowany na gips styropian. Sztukateria styropianowa cieszy się popularnością przede wszystkim ze względu na lekkość i trwałość wykonanych elementów.

Tags:

Comments are closed.