ubiór motocyklisty

Buty motocyklowe- ich wybór zależy od rodzaju motocykla i charakteru jazdy. Właściciele motocykli typu cruiser lub chopper jeżdżą z reguły w kowbojkach lub butach wyglądających jak trapery. Natomiast kierowcy motocykli sportowych kupują profesjonalne obuwie sportowe wyposażone w liczne ochraniacze i wzmocnienia. Miłosnicy jazdy offreaod jeżdżą w specjalnych butach do jazdy terenowej, odpowiednio wzmocnionych i chroniących stopę oraz piszczel. Można też wybrać uniwersalne buty motocyklowe, które będą pasować do każdego rodzaju motocykla.

Każdy kto ma motocykl powinien także mieć odpowiednio dobrą i dopasowaną odzież motocyklową. Strój motocyklisty powinien być dopasowany do stylu jazdy oraz rodzaju motocykla.
Ubiór motocyklisty nie tylko chroni przed warunkami atmosferycznymi, ale na kluczowych częściach ciała posiada ochraniacze, które w bardzo ważny oraz widoczny sposób chronią ciało przed urazami oraz otarciami.Kompletny strój motocyklowy dobrej jakości może kosztować nawet od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Nie warto jednak na nim oszczędzać.

Wybierając odzież w sklepie motocyklowym należy się zdecydować czy będzie to odzież skórzana, czy też odzież tekstylna. Entuzjaści motocykli sportowych najchętniej wybierają odzież wykonaną ze skóry, która dobrze przylega do ciała i jest odporniejsza na przetarcia. Motocykliści, którzy posiadają strój wykonany ze skóry powinni również kupić kombinezon przeciwdeszczowyponieważ skóra nie chroni przed przemoknięciem. Motocyklowe kurtki tekstylne oraz motocyklowe spodnie tekstylne kupują jeżdżący na pozostałych typach motocykli, głownie motocyklach off-road oraz skuterach.

Najważniejszym elementem odzieży motocyklisty jest kask motocyklowy. Chroni on głowę motocyklisty. Należy kupować kaski wykonane z dobrej jakości materiałów, najlepiej znanych i renomowanych producentów. Najczęściej motocykliści kupują kaski integralne lub kaski otwarte. Sporą popularnością cieszą się również kaski szczękowe. Kupując kask należy zwrócić uwagę czy jest dobrze dopasowany. Zaraz po zakupie może być trochę ciasnawy, gdyż z czasem się rozejdzie.

Rękawice na motocykl – przy ich zakupie należy kierować sie wyglądem i wygodą. Powinny posiadać ochraniacze na palcach, kostkach i wewnętrznej części dłoni. Motocykliści jeżdżący w zmiennych warunkach klimatycznych kupują rękawice wyposażone w membranę. Na pozostałe, również ważne, elementy odzieży motocyklisty składają sie bielizna motocyklowa, pasy nerkowe, kominiarki, chusty, kombinezony przeciwdeszczowe

Tags:

Comments are closed.