Relaks

Huna jest znana jedynie osobom, które interesują się magią i ezoteryką. Wielu uznaje to jako pierwszą religię, ponieważ we wszystkich religiach świata można odnaleźć elementy Huny, jednak dla większości jest to sposób bycia. Huna pochodzi z Hawajów, której nazwę można przetłumaczyć jako „tajemnicę”. Wielu ludzi korzysta z uzdrawiającej modlitwy według Huny, która polega na gromadzenie energii poprzez kilka oddechów.

Czakramy oznaczają krąg energetyczny, który jest miejscem gromadzenia energii psychicznej. Ludzki organizm jest wyposażony w siedem czakramów wzdłuż osi kręgosłupa, a każdy z nich jest odpowiedzialny za coś innego. Negatywne emocje oraz złe wspomnienia pozostawiają swój ślad w strukturze energetycznej, osłabiając ją. Warto dbać o to, by mieć czyste czakramy, gdyż przejawiają się w urodzie, pozytywnym myśleniu oraz dobrej kondycji.

Hipnoza to temat, na który każdy coś słyszał i ma jakieś pojęcie. Najczęściej kojarzone jest z pokazami magików, którzy wybierając z widowni ochotnika, wprowadzają go w trans. Hipnoza jest jednak używana do wielu innych celów. Przykładowo znajduje zastosowanie w psychologii, w walce z nałogami lub jest używane nawet jako środek przeciwbólowy przy zabiegach stomatologicznych lub porodach. Analogiczna do hipnozy jest afirmacja oraz autohipnoza, w którą można wprowadzić się samemu.

Mikao Usui jest twórcą metody leczenia poprzez energię życiową, która nazywa się Usui-reiki[link]-ryōhō. Reiki nie jest uznawana za religię, czy filozofię, lecz jest to sztuką wykorzystania energii, która opiera się na pięciu zasadach, które przekazał Makao Usui. Są one bardzo proste i dotyczą codziennego życia, a brzmią następująco: nie martw się, nie złość się, bądź uprzejmy, pracuj ciężko nad sobą, bądź wdzięczny za to, co cię spotyka.

Jest wielu specjalistów zajmujących się muzyką relaksacyjną, afirmacją, czakramami i innymi ezoterycznymi zagadnieniami. Do Polskich przedstawicieli należą Roman [link]Rybacki, Leszek Żądło oraz Jacek Gałuszka. Jacek Gałuszka zajmuje się tworzeniem wspaniałej muzyki, która jest idealna do relaksacji dzięki spokojnym, działającym na wyobraźnie dźwiękom, które pozwolą na pozbycie się dręczących myśli. Osoby, które poddają się medytacji często słuchają utworów tego autora.

Tags:

Comments are closed.