Wycieczki last minute

Rzadko odwiedzanym miejscem, z racji na niepewność polityczną w regionie i groźbę ataków terrorystycznych, jest Izrael. Trochę szkoda, gdyż kraj ten posiada wiele miejsc wartych odwiedzenia – wielotysiącletnie zabytki, szczególnie mocno związane z wiarą chrześcijańską, jak Jerozolima, Nazaret czy Betlejem. Osoby odwiedzające Izrael często przechodzą duchową odnowę w tym miejscu.

Turyści, którzy nie mogą wziąć dłuższego urlopu i jedynie mogą sobie pozwolić na weekendowe wyjazdy, zawsze mogą skorzystać z okazji pobytu nad rodzimym, polskim morzem. Bałtyk co prawda nie jest tak ciepły jak Morze Śródziemne, ale nasze kurorty kuszą coraz to lepszym standardem, który praktycznie dorównuje temu spotykanemu w najlepszych hotelach za granicą. Jedyną wadą jest to, że ceny niestety także są już porównywalne.

Osoby pragnące odwiedzić uchodzące za najpiękniejsze europejskie miasto powinny pojechać do Hiszpanii – Barcelona od wielu lat nosi ten zaszczytny tytuł. Hiszpania jest krajem typowo turystycznym, w którym przewijają się setki turystów z całego globu. Kosmopolityzm Barcelony sprawia, że trudno w niej wyczuć typowo “hiszpańskiego” ducha, jednak zawsze jest to i będzie miejsce, które warto zwiedzić.

Tunezja jako państwo, w którym stosunkowo niedawno miały miejsce rozruchy związane z arabską “wiosną ludów” nie odzyskała jeszcze w pełni stabilności, aczkolwiek modne turystyczne kurorty już działają. Jako, że Tunezja bardzo dużą część dochodu narodowe czerpie właśnie z turystyki, ta niebywale ważna gałąź gospodarki jest pod szczególną pieczą. Dlatego też mimo sytuacji politycznej, można ryzykować nawet wyjazd z oferty Super Last Minute.

Jednym z najpopularniejszych krajów do których udają się Polacy na wczasy jest Egipt. Kraj faraonów od dawna pozostaje w sferze zainteresowań wczasowiczów, a to z powodu pewnej, słonecznej pogody, wspaniałych zabytków (Piramidy) oraz proklienckiego podejścia obsługi kurortów. Także ceny są obecnie wcale niewygórowane w stosunku do wypoczynku nad polskim morzem, zwłaszcza w ofertach Last Minute.

Tags:

Comments are closed.