Audiobooki, czyli książki przyszłości

Audiobooki to inaczej także książki audio, książki mówione lub po prostu książki do słuchania. Są to nagrania dźwiękowe zawierające przeczytany przez lektora przekaz publikacji książkowej. Zwykle zapisane są na płycie kompaktowej w formacie audio lub w mp3. Warto pamiętać, że audioboki to nie tylko książki o samodoskonaleniu, drodze do sukcesu czy języku angielskim, ale także lektury, bajki i opowiadania.

Współczesny zapracowany człowiek nie ma czasu czytać. Dlatego żeby skłonić czytelnika do sięgnięcia po książkę wymyślono audibooki. Wielu ludzi twierdzi, że ułatwienie odbioru informacji pozbawia czytelnika magii chwili, kiedy trzymamy książkę w dłoniach i z zapartym tchem przeżywamy opisane w niej historie. Ja się natomiast z tym nie zgadzam.

Podsumowując, najważniejsze zalety audiobooków to:
– Pozwalają wykorzystać każdą chwilę. Możesz ich słuchać w drodze do domu lub pracy, w autobusie, tramwaju, podczas jazdy autem, albo stojąc w kolejce, a także… podczas pracy,
– Odtwarzacz mp3, płyta CD/DVD, pendrive, karta pamięci, lub dysk komputera. Łatwo mogą zmienić się w przenośną półkę z książkami. Teraz książki audio możesz nosić zawsze przy sobie,
– Przyjemny głos lektora i efekty dźwiękowe to niesamowite wrażenia podczas słuchania książek. Jeśli nie masz czasu czytać dzieciom, włącz im książkę audio.

Kolejną istotną zaletą audiobooków jest to, że można ich słuchać nawet w samochodzie czy tramwaju, podczas joggingu czy sprzątania domu. Dosłownie wszędzie. A wszystko to o wiele taniej, czasem nawet za połowę ceny. Kolejny plus audiobooków! Nie dość, że jest łatwiej, to jeszcze taniej. Czy może być lepiej?

Nie zapominajmy również, że książka w postaci audiobooka ułatwia odbiór informacji osobom o rozmaitych dysfunkcjach. Audiobooki są dla wielu z nich jedyną szansą na zapoznanie się z najlepszymi książkami z całego świata. Można je więc traktować nie tylko jako ułatwienie życia, ale także jako dużą szansę, która otwiera przed wieloma drzwi do świata książki, których wcześniej nie mogli otworzyć.

Tags:

Comments are closed.