Cegły Terca-elewacyjne i do wnętrz

Nosząc się z zamiarem budowy własnego domu trzeba dobrze zastanowić się nad zakupem materiałów budowlanych. Nasz rynek budowlany oferuje wyjątkowo szeroka gamę materiałów, a wśród nich na szczególną uwagę zasługują sprawdzone, stosowane od dawna materiały ceramiczne a w szczególności cegły elewacyjnei cegły do wnętrz. Dokonując takiego wyboru gwarantujemy sobie na długie lata komfort mieszkania w solidnym i ekologicznym budynku.

Elewacje domów wykonywane są z różnych materiałów. Najczęściej stosowane są: tynk cementowo-wapienny, boazeria drewniana i właśnie ceramika – cegła elewacyjna. Tradycyjnym rozwiązaniem jest używanie na elewacje cegieł klinkierowych z uwagi na ich wyjątkową wytzymałość. Istnieje wiele innych poza klinkierem gatunków cegieł elewacyjnych w tym modne ostatnio cegły ręcznie formowane w bogatych barwach kolorystycznych oraz przeróżnych zaczynając od gładkich poprzez faktury ryflowane do powierzchni spękanych i pomarszczonych imitujących starą cegłę rozbiórkową.

Cegła na elewacje budynków coraz częściej używana jest przez architektów z uwagi nie tylko na jej trwałość ale także ze względu na jej wartości estetyczne. Solidnym rozwiązaniem jest zastosowanie cegły na całym budynku ale czasami ze przyczyn ekonomicznych cegła elewacyjna ma zastosowanie tylko na fragmencie domu od strony wejścia głównego. Cegła ma równięz zastosowanie na ogrodzenia i słupki bram wjazdowych. Na podjazdy, tarasy, ciągi piesze stosuje się cegłę brukową o bardzo wysokiej wytrzymałości i ścieralności.

Stosowanie cegły we wnętrzach budynków czasami jest utrudnione ze względu na ich ciężar. Z tego względu cegła cięta jest na płytki i klejona na ściany. Cegły ręcznie formowane i cegły ozdobne występują w bogatej palecie kolorystycznej i są w elementem nadającym w pomieszczeniach mieszkalnych specyficzny, miły klimat tak charakterystyczny dla wyrobów z ceramiki

Ważnym elementem każdego domu i mieszkania są ich wnętrza. Na rynku dostępne są różnego rodzaju materiały wykończeniowe. Ostatnio modne są wnętrza z elementami ceramiki. Stosowana w do tego celu jest cegła ozdobna oraz cegla ręcznie formowana. Ciekawy efekt to cegła stosowana używana do obudowy kominka lub też jako część ściany w salonie.

Tags:

Comments are closed.