Człowiek-najlepsza inwestycja

Na przestrzeni wieków, zarówno w epokach historycznych jak i literackich zmieniało się postrzeganie człowieka. W czasach renesansu na pierwszym miejscu stawiano człowieka i jego potrzeby. Powstał humanizm, prąd filozoficzny, który przykładał uwagę do racjonalnego myślenia i do rozwoju człowieka. W obecnych czasach także bardzo mocno zwracamy uwagę na swoje człowieczeństwo. Pragniemy zmieniać coś w swoim życiu, choć nie zawsze nam to wychodzi. Stajemy przed lustrem i mówimy do siebie: czas na zmiany!

Nie pracujmy dla pieniędzy, niech one pracują dla nas to hasło, które doskonale określa znaczenie inteligencji finansowej. Musimy zainwestować najpierw w nasz rozwój osobisty, a później móc zainwestować w rozwój swoich finansów. Warto zaznajomić się z wszelkimi portalami, które są w stanie przekazać nam wiele informacji na temat inwestowania w nas samych i nasz własny kapitał.

Ważne, aby uświadomić sobie, iż motywacji można się nauczyć. Istnieje bardzo dużo interesujących książek, które opisują ten proces, należy go jednak skonfrontować z praktyką i zastosować w swoim życiu, by hasło czas na zmiany nie było tylko pustymi słowami, ale pełną mobilizacją do wykonywania postawionych sobie zadań. Motywowania siebie można nauczyć się także poprzez rozmowy z psychologiem czy też wszelkiego rodzaju warsztaty o tej tematyce.

Człowiek – najlepsza inwestycja to zdanie, które powinien wypowiadać sobie każdy z nas i uwierzyć, że warto zainwestować w siebie i swój rozwój osobisty. Inwestowanie w siebie jest związane pośrednio z inwestowaniem w swój kapitał. Ważne, by owo inwestowanie było inteligentnym inwestowaniem, aby inteligencja finansowa, w którą musimy się wyposażyć przynosiła nam oczekiwane zyski.

Motywacja może być pozytywna lub negatywna. Ta negatywna ogranicza nasze cele do kompletnego minimum, przesłanki jakimi się kierujemy nie radują nas, są koniecznością, by nie ponieść przykrych konsekwencji. Natomiast motywacja pozytywna prowadzi każdego z nas do osiągnięć ponad przeciętnych, jesteśmy w stanie osiągać coraz wyższe cele. Niewątpliwie jest to związanie z powiedzeniem: człowiek – najlepsza inwestycja.

Tags:

Comments are closed.