Sklep motoryzacyjny

Jednym ze sposobów usprawnienia samochodu jest zamontowany fabrycznie lub domontowany we własnym zakresie czujnk parkowaniaczujniki parkowania. Urządzenia te, najczęściej montowane są na tył samochodu, wspomagając parkowanie do tyłu i z reguły posiadają cztery sensory. Dostępne są również typy w wersji na tył i przód pojazdu a w przypadku gdy samochód posiada już zamontowane np. fabrycznie czujniki do cofania tyłem, możliwe jest zamontowanie parking sensora wyłacznie na przód pojazdu. czujnik parkowania sygnalizuje zbliżanie się do przeszkody narastającym dźwiękiem. Jeżeli na wyposażeniu znajduje się wyświetlacz, to na ekranie wyświetlana jest odległość cyfrowo. Dokładność pomiaru w wyższej klasie urządzeń jest pokazywana co 1 centymetr. Na rynku są również czujniki specjalnego przeznaczenia. Mianowicie do montażu w pojazdach terenowych, dokądże moduł parkowania posiada unikalną funkcję odróżniania obrysu pojazdu od przeszkody. Chodzi np. o zamontowane koło zapasowe, uchwyt na rowery, czy poroże kozicy holowniczy. W sprzedaży jest również oferta do samochodów SUW, VAN, BUS które posiadają metalowe zderzaki. W takim przypadku sensory umieszczane w zderzaku wykonane są w specjalnych osłonach gumowych lub są podwieszane pod zderzak. Najbardziej zaawansowane zestawy parkowania przeznaczone są do samochodów ciężarówek. Oprócz sensorów do zadań specjalnych, centralki sterujące są wodoodporne i wykonane z elementów narażonych na pracę w ciężkich warunkach. Należy wspomnieć, że takie systemy można rozbudowć o kolorowe kamery cofania i monitory LCD. Kamera może być uniwersalna lub specjalizowana, którą bez problemu montuje się w miejsce lampki podświetlającej tablice rejestracyjną. Jeżeli samochód nie posiada fabrycznego monitora, to są ekrany LCD wbudowane w lusterko wsteczne monitor w lusterku oraz różnego rodzaju nakładki z monitorem na lusterka lub do montażu na desce rozdzielczej. Znakomitym uzupełnieniem są od niedawna dostępne urządzenia o nazwie; Inteligentny Asystent Parkowania. Moduł taki wykorzystując fabryczną instalacje Can-bus samochodu, analizuje parametry parkowania do tyłu i wyznacza efektywną i najbardziej ekonomiczną trasę.Wymaganiem jest posiadanie samochodu w którym jest zamontowany fabrycznie system VSC, ESP, VSA, czy też DSC oraz monitor LCD. Całość sterowana jest automatycznie przez złącze OBD II. W związku, że wszelkiego rodzaju urządzenia wspomagające parkowanie są specjalizowanym sprzętem, motaż należy zlecić zakładom motażowym, serwisom.

Wiele firm transportowych korzysta z nawigacji samochodowej GPS. W przypadku pojazdów ciężarowych ważne jast, iżby takie urządzenie posiadało mapy przystosowane do wyznaczania właściwej drogi dla pojazdów o wysokim tonażu nawigacja do ciężarówki. oprogramowanie musi uwzględniać między innymi; masę, nacisk na oś, gabaryty, tonaż, przewóz materiałów niebezpiecznych itd.

Oświetlenie drogi podczas jazdy w nocy jest bardzo ważne. Najlepszą widoczność zapewniają zestawy ksenonowe oświetlenie xenon. Zdecydowanie poprawia się bezpieczeństo. Samo świato palników xenon jest białe przez co nie męczy wzroku. Jest również zdecydowanie mocniejsze i przy prawidłowym ustawieniu reflektorów widać dalej i szerzej.

Na rynku jest coraz to więcej urządzeń poprawiających jakość podróżowania samochodem. nawigacja do ciężarówki,gps,tir,volvo,daf,manZwiększa się przez to, komfort przemieszczania oraz zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo jazdy.Dla wielu kierowców doposażenie ciężarówki w akcesoria sprawia, że jazda samochodem, zwłaszcza w zakorkowanych miastach staje się o wiele przyjemniejsza.Natomiast poza miastem relatywnie skraca czas przejazdu.

co chwila częściej samochody są fabrycznie wyposażane w światła do jazdy dziennej LED światła dzienne led philips. Należy zwrócić uwagę aby na kloszu lampy wytłoczone były stosowne oznaczenia. Obowiązkowo musi być oznaczenie RL, gdyż jest to oznaczenie, że lampy posiadają odpowiednią homologację. Bardzo ważny jest własciwy montaż. Trzeba przestrzegać kilku zasad aby w trakcie kontroli drogowej, policjant nie zatrzymał dowodu rejestracyjnego. Ważne aby lampy włączały się natychmoast po zapaleniu silnika. Trzeba przestrzegać również sposobu zamontowania. Dolna granica po zamontowaniu musi wynosić minimum 25cm., górna 150cm, natomiast odległość między lampami 60cm. Wyjątkiem są samochody których szerokość jest mniejsza niż 150cm, wtedy odległość między lampami może wynieść 40cm.

Tags:

Comments are closed.