druk cyfrowy, druk cyfrowy poznań

Przy druku cyfrowym nie ma typowego dla offsetu mycia zespołów farbowych w przypadku zmiany kolorów, a wymiana tonerów jest prosta i szybka. Pozwala to na dużo szybsze drukowanie całości, zwłaszcza potrzebne w przypadku wielkich zamówień – takich, gdzie ilości drukowanych materiałów, na przykład ulotek, liczone są w tysiącach sztuk. Dzięki temu można znacząco zredukować koszta stworzenia takiej jednej ulotki.

Przy druku cyfrowym całkowicie cyfrowa obróbka obrazu daje szereg możliwości, jak np. skalowanie, czy też łatwe i pełne zarządzanie kolorem. Niezastąpiona jest możliwość stosowania wielu kolorów, w tym dodatkowych, oraz druku kolorowego w różnych modelach koloru. Pełna paleta barw, wraz z niskimi kosztami wydruku powodują, że drukując cyfrowo mamy możliwość tworzenia naprawdę znakomitych plakatów reklamowych.

Druk cyfrowy ma także niższą cenę druku wyłącznie jednej kopii oraz cenę druku jednej kopii w dużym nakładzie – jest ona praktycznie taka sama, natomiast ceny rynkowe tych kopii, uwzględniające fazę przygotowawczą (obróbka komputerowa), różnią się między sobą niewiele, znacznie mniej niż w przypadku offsetu, i jest to w praktyce stosunek ok. 1:2 do 1:5. Każdorazowe odnawianie obrazu drukowego umożliwia personalizację wydruków, np. nadawanie każdej odbitce indywidualnego numeru seryjnego, stosowanie list adresowych itp.

Korzystając z druku cyfrowego, posiadasz wiele różnych możliwości i plusów w stosunku do zwykłego druku. Po pierwsze, jest to możliwość druku na wielu różnych podłożach oraz w szerokim przedziale gramatur. Kolejnym jest brak konieczności przygotowywania formy drukowej, co znacząco obniża koszty druku, szczególnie przy nakładach małych i bardzo małych, oraz daje bardzo krótki czas uzyskania pierwszej odbitki. Wreszcie ponosi się znaczne oszczędności z powodu braku druków próbnych. Pierwsza odbitka schodząca z maszyny jest odbitką nakładową, dzięki czemu już na początku oszczędzamy.

Jakie są zalety druku cyfrowego? Można by ich sporo wymieniać. Podstowe to:
-Realizacja zleceń “od ręki”. Faza przygotowawcza trwa bardzo krótko i może odbywać się w trakcie drukowania innych zleceń.
-Jakość otrzymywanych druków jest znacznie wyższa od wydruków z typowej drukarki lub plotera i jest zbliżona do offsetu.
– Prędkość druku jest dużo szybsza niż w typowych drukarkach komputerowych, choć trochę wolniejsza od offsetu.

Tags:

Comments are closed.