Jak się tworzy strony internetowe

Dbałość o nieskazitelny wizerunek marki jest współcześnie najlepszą inwestycją reklamową. Różne agencje interaktywne oferują kompleksowe usługi z zakresu kreatywnego projektowania graficznego oraz tworzenia stron internetowych.

Aby dobrze wybrać firmę, która stworzy nam identyfikację wizualną, logo czy stronę internetową najpierw dobrze jest zapoznać się jak taki proces tworzenia wygląda. Przyjrzyjmy się bliżej procesowi tworzenia strony internetowe.

Wykonanie firmowej strony internetowej można podzielić na parę etapów. Pierwszy to sporządzenie specyfikacji i briefu. W zależności od budżetu kolejnym etapem jest zaprojektowanie funkcjonalnych makiet czy też prototypu strony. Następnie po zaakceptowaniu makiet do pracy przystępuje grafik, który tworzy projekt graficzny strony internetowej. Gdy już projekt graficzny strony jest gotowy, przekazywany jest do programistów, którzy sprawiają że strona działa.

Zlecając budowę strony internetowej należy pamiętać, że agencja interaktywna nie zna się na Twojej branżą. Dlatego należy przekazać jak najwięcej informacji o Twojej firmie i sektorze. W związku z tym należy pamiętać, że stworzenie specyfikacji czy briefu jest bardzo ważne. W skrócie tłumacząc co to jest brief można powiedzieć, że jest to opis projektu czyli w naszym przypadku opis firmowej strony internetowej. A więc co taki opis powinien zawierać?
– Misia firmy,
– wizja firmy,
– charakterystyk firmy,
– charakterystyka produktów i usług firmy,
– wizerunek jaki firma chce zbudować,
– grupa docelowa,
– kolorystyka strony,
– przykładowe strony konkurencji z zaletami i minusami tych stron,
– opis struktury strony.

Należy pamiętać aby skrupulatnie przygotować specyfikację strony internetowej, ponieważ od tego zależy efekt końcowy. Jest to także dokument, który będzie podstawą umowy jaką zawrzesz między agencją interaktywną a Twoją firmą.

Tags:

Comments are closed.