Podpowiadamy jak zamontować CB

Przciągnięcie przewodu antenowego można zrobić w dwojaki sposób. Puszcvzając go pod dywanikiem i to wszystko lub prządnie go ukrywając w tym celu powinniśmy zdemontować uszczelki przy drzwiach i jeśli to konieczne również progi wewnętrzne ułożyć kabel antenowy z dala od wiązek i poskładać.

Musimy się zastanowić jak podepniemy radio cb kraków kabel zasilajacy czy pokusimy się i wlutujemy bezpośrednio do instalacji samochodowej czy też zamontujemy wtyk to zapalniczki. doradzam aby zasilanie podłączyć do instalacji i do plusa postacyjkowego. Jest to dobre rozwiązanie ponieważ odpada nam problem z wyłączaniem i załanczaniem dzieje się to automatycznie.

Strojenie anteny CB jest zajęciem prostym ale potrzebny nam jest to tego celu urzadzenie SWR wpinamy go między radio CB a antenę dzięki niemuw trakcie nadawania możemy określić czy antenę należy wsunąć czy wydłuzyć. Czynność ta jest konieczna ponieważ chronimy sprzęt przed spaleniem się końcówki mocy

Wybieramy miejsce na antena CB. Jeżeli mamy samochód osobowy myślę że najlepszym rozwiązaniem jest antena magnetyczna, zawsze istnieje możliwość zdemontowania jej z dachu i umieszczenia w bagażniku.

przy

Montując anteną magnetyczną dobrym rozwiązaniem jest zrobienie złącza w bagażniku co daje na możność całkowitego demontażu anteny z pojazdu a w niektórych sytuacjach jest to potrzebne

Jeśli wyżej wymienione czynność mamy już za sobą możemy należy wszystko poskładać i pozostaje nam się cieszyć z posiadanego radia.Niestety samo radio nie chroni nas przed nieszcęśliwymi zdarzeniami i nie zastąpi zdrowego rozsądku.

Tags:

Comments are closed.