Profile budowlane

Wykonanie ocieplenia wydaje się rzeczą prostą. W praktyce jednak sprawa nie jest taka łatwa. Na niewykwalifikowanych fachowców czeka mnóstwo pułapek, które spowodują,że wykonana usługa będzie pozostawiać wiele do życzenia. Tu tylko sygnalizujemy, iż wykonanie elewacji poprawnej technicznie, estetycznej i trwałej wymaga niezbędnej wiedzy i doświadczenia.

Pamiętać też należy o przyklejaniu siatki „na zakładkę”, czyli każdy pionowy pas siatki powinien zachodzić na kolejny minimum 10cm i te łączenie powinno być wykonane także w jednej operacji klejenia, a obydwie nachodzące na siebie siatki muszą być całkowicie zatopione w kleju. Tak samo należy postępować z profilami wykończeniowymi np. listwami elewacyjnymi.

W celu prawidłowego montażu należy zatopić siatkę z włókna szklanego w którą są wyposażone kapinosy, w kleju przeznaczonym do montażu. Klej należy równomiernie rozprowadzić po powierzchni. Następnie należy wtopić w klej siatkę szklaną pochodzącą z kapinosu po czym od razu przykryć to siatkę systemową na zakładkę. Operację tą należy wykonywać razem, aby obydwie siatki szklane zostały zatopione w kleju, tworząc jedną strukturę.

Prac tynkarskich nie wykonujemy w temperaturze poniżej +5 st. C,. Niektórzy producenci dopuszczają stosowanie swoich materiałów nawet do temperatury -5 st. C, jednak zmarznięta ściana budynku potrafi odebrać bardzo dużo energii z takiego kleju, nawet z dodatkiem uszlachetniającym i spowodować zmniejszenie jego przyczepności. Maksymalna temperatura, przy jakiej można prowadzić pracę, zalecana przez producentów to najczęściej 25 st. C, nie tynkujmy więc podczas 30-stopnowych upałów.

Strukturalne tynki, kleje, grunty z uwagi na swój skład chemiczny powinny być stosowane i przechowywane w odpowiednich warunkach. Przed rozpoczęciem prac należy koniecznie zapoznać się z instrukcją producenta i jej przestrzegać. Jednak nie tylko temperatura jest istotna dla prawidłowego przebiegu prac tynkarskich i gwarancji, że nie wystąpią problemy techniczne z elewacją.

Tags:

Comments are closed.