sprzedaż kolektorów Wrocław

Budując dom, często stajemy przed dylematem, jakie źródło ogrzewania wybrać. Zazwyczaj rozważamy jeden lub dwa nośniki energii, które spełniają trzy podstawowe funkcje: służą do ogrzewania budynku, do podgrzewania wody i do gotowania. Niektóre są przeznaczone do realizacji jednej lub dwóch z tych funkcji, na przykład ogrzewania domu, a gotowanie czy podgrzewanie wody użytkowej wymagają na stałe lub okresowo zastosowania innego źródła energii.W naszym klimacie bowiem największe zapotrzebowanie na energię do ogrzewania pomieszczeń przypada na miesiące zimowe, a jak wiemy wtedy mamy najmniej energii słonecznej. Wydaje się, że prywatne wykorzystanie energii słonecznej jest niedrogo uzasadnione w miesiącach wiosenno-letnio-jesiennych, służąc jako źródło energii do podgrzewania wody w łazience, dogrzania łazienki w okresie wiosenno-jesiennym gdy nie ogrzewamy jeszcze całego domu.

Współcześnie poszukuje się wydajnej metody pozwalającej w ekologiczny sposób ogrzewać domy, a jednocześnie gwarantującej niskie koszty jej utrzymania. Najpopularniejszym i najtańszym urządzeniem jest obecnie kolektor słoneczny.

W dobie, gdy siła, staje się coraz droższa, chętnie skłaniamy się do poszukiwania tańszych jej źródeł. Rośnie zainteresowanie niekonwencjonalnymi i przyjaznymi środowisku systemami.

Kolektory słoneczne najpowszechniej wykorzystywane są do:
podgrzewania wody użytkowej,podgrzewanie wody basenowej,wspomagania centralnego ogrzewania,chłodzenia budynków,ciepła technologicznego.Do celów tych służą cieczowekolektory płaskie i próżniowe

Jeśli zechcą Państwo kupic i zamontować kolektor słoneczny nasi fachowcy pomogą dobrać zestaw najbardziej optymalny dla Państwa potrzeb i oczekiwań.Kolektory słoneczne są dofinansowane przez NFOŚiGW.Jeżeli, ktoś szuka informacji na temat kolektorów słonecznych w jego okolicy najlepiej z korzystać z internetu wpisując np.kolektory słoneczne Oleśnica,kolektory słoneczne Wrocław,ogrzewanie Oleśnica,kolektory Oleśnica

Tags:

Comments are closed.